Strona główna Aktualności Doświadczony zawodnik wybrał Kolejarza

Doświadczony zawodnik wybrał Kolejarza

-

Kamil Brzozowski w przerwie zimowej zmienił klub. Doświadczony zawodnik przeszedł z Polonii Bydgoszcz do Kolejarza Opole. Mimo gorszych wyników w minionym sezonie nie załamuje rąk i dalej korzysta z niecodziennych metod treningowych, aby być świetnie przygotowanym do jazdy.

Sezon 2020 nie ułożył się po myśli Kamila Brzozowskiego. 34-latek w barwach pierwszoligowej Polonii Bydgoszcz osiągnął średnią 1,375 pkt/bieg. Jak się okazuje, słabsze wyniki były spowodowane specyficzną przyczyną.

– Miałem do dyspozycji za dużo silników, bo korzystałem z kilku tunerów. Później podczas meczów zrobiło się za dużo zamieszania. Oczywiście z jakości sprzętu byłem zadowolony, ale dokonywałem chwilami złych wyborów i to przełożyło się na słabsze wyniki – tłumaczy nam Kamil Brzozowski, zawodnik Kolejarza Opole.

Kamil Brzozowski wybrał Kolejarza Opole (fot. Magazyn Żużel)

Czytaj więcej  TVP nie chce żużlowej ligi

Wychowanek Stali Gorzów zamierza odbudować wysoką formę w Opolu. Była możliwość, by Brzozowski pozostał na poziomie pierwszoligowym, ale zdecydował się zrobić krok w tył.

– Muszę przyznać, że miałem ofertę z jednego klubu eWinner 1. ligi, ale zdecydowałem, że karierę będę kontynuował w Opolu. Działacze Kolejarza byli konkretni w rozmowach ze mną, czułem, że bardzo chcą mnie zakontraktować i dlatego zdecydowałem się na jazdę w tym klubie – mówi Brzozowski.

Z Kolejarzem Opole doświadczony żużlowiec ma olbrzymią szansę wygrać 2. Ligę. Na papierze skład opolan wygląda obiecująco. Ponadto Brzozowski ma szczęście do awansów, bo łącznie już cztery raz wygrywał ze swoimi klubami rywalizację w 2. lidze. Zawodnik jednak stara się lekko tonować nastroje przed zbliżającym się sezonem.

Czytaj więcej  Krzysztof Buczkowski: kapitan, który odchodzi

– Wiadomo, że wszystko zweryfikuje tor i nie ma co się nakręcać. Myślę jednak, że skład mamy bardzo dobry. Świetny poprzedni sezon ma za sobą Oskar Polis. Jacob Thorsell i Andriej Kudriaszow także potrafią przywozić wysokie zdobycze punktowe, a Mads Hansen miał w okresie transferowym sporo propozycji z innych klubów, co świadczy o tym, że jest solidnym zawodnikiem na pozycji U-24 – mówi Brzozowski.

Jako że sezon zbliża się nieubłaganie, to także na finiszu są przygotowania zawodników pod względem fizycznym. Kamil Brzozowski zdradził nam sposób, w jaki trenuje przed sezonem. Jest on dość niespotykany wśród żużlowców.

Reklama

– Od wielu lat mam sprawdzony sposób na treningi przedsezonowe i nigdy nie narzekałem na braki kondycyjne. Wraz z kilkoma chłopakami trenuję boks – kończy zawodnik Kolejarza Opole.

Według terminarza rozgrywek Kamil Brzozowski będzie miał okazję zaprezentować swoje możliwości 3 lub 4 kwietnia, kiedy jego zespół zmierzy się na własnym torze z Kolejarzem Rawicz.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...