More
  Strona głównaEkstraligaDotąd Holder nie radził sobie najlepiej w Lesznie

  Dotąd Holder nie radził sobie najlepiej w Lesznie

  -

  Chris Holder oficjalnie został nowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno. Doświadczony Australijczyk wielokrotnie miał okazję jeździć na Stadionie Alfreda Smoczyka. W ostatnich latach jego średnia biegowa na tym obiekcie wyraźnie spadała.

  Chris Holder w swojej karierze odjechał 18 ligowych spotkań w Lesznie. Oczywiście w zdecydowanej większości z nich (17) reprezentował klub z Torunia. Po raz pierwszy pojechał na Stadionie Alfreda Smoczyka w 2008 roku, kiedy Unibax wygrał 47:43, a 21-letni wówczas Australijczyk zdobył 12 punktów i dwa bonusy w sześciu startach.

  Czytaj więcej  Sparta bez Drabika!

  Najlepiej Holder spisał się w 2012 roku, kiedy wywalczył komplet 15 punktów. Wówczas Leszno kojarzyło mu się świetnie jeszcze z innego powodu. Holder wygrał bowiem na tym torze rundę cyklu Grand Prix, wyprzedzając w finale Tomasza Golloba i Jarosława Hampela. Od tej wygranej rozpoczął marsz w górę klasyfikacji generalnej, który zakończył się mistrzostwem świata.

  W kolejnych latach Holder stopniowo tracił blask głównie przez kontuzje. Na torze w Lesznie radził sobie przeciętnie. Od 2014 do 2021 roku zaliczył serię ośmiu spotkań bez dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

  Chris Holder
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Chris Holder w swojej karierze odjechał 18 ligowych spotkań w Lesznie, w zdecydowanej większości z nich reprezentował klub z Torunia

  Lepiej spisał się dopiero w minionym sezonie już w barwach Arged Malesy Ostrów. Wywalczył na leszczyńskim owalu 12 punktów i bonus w sześciu biegach.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video: 

  Z naszych wyliczeń wynika, że mistrz świata z 2012 roku odjechał w meczach ligowych w Lesznie 93 wyścigi. Łącznie z bonusami wywalczył 162 punkty. To daje średnią 1,741 pkt/bieg. Jeszcze po pierwszych występach średnia oscylowała wokół 2 pkt/bieg, ale później wyraźnie spadła.

  Holder najlepsze lata ma już za sobą, ale sezon 2022 daje nadzieję leszczyńskim kibicom na to, że będzie solidnym wzmocnieniem. Problem w tym, że Australijczyk zakończył sezon z poważną kontuzją, którą odniósł podczas Grand Prix Challenge w Glasgow. Najpierw zatem musi dojść do pełni sił, a później skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu.

  Reklama
  Najlepsze występy Chrisa Holdera na torze w Lesznie w barwach innych drużyn:

  1) 15 pkt (pięć startów) – 10.06.2012

  2) 12+2 (sześć startów) – 16.05.2008

  3) 12+1 (sześć startów) – 29.04.2022

  4) 11+2 (siedem startów) – 09.06.2013

  5) 11+1 (pięć startów) – 26.06.2011

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...