More
  Strona głównaAktualnościDramat! W Rosji pranie mózgów młodych żużlowców

  Dramat! W Rosji pranie mózgów młodych żużlowców

  -

  Jeśli kogoś zaskoczyły wcześniejsze wypowiedzi Grigorija Łaguty na temat inwazji Federacji Rosyjskiej w Ukrainie, to co powie na to? Żużlowe kluby w Rosji organizują spotkania z młodzieżą, przyszłymi żużlowcami i nie tylko. Na spotkaniach informują o wydarzeniach na froncie, chociaż oficjalnie zdaniem Rosjan, to wciąż „pokojowa misja”. Rosyjscy żużlowcy popierają decyzje Władimira Putina i ojczyznę w działaniach wojennych.

  Władze żużlowego klubu Turbina Bałakowo zorganizowały adeptom żużla spotkanie, na którym mówili o „pokojowej misji”. Zaprezentowali też film przygotowany przez rosyjską telewizję, pokazujący wydarzenia w Ukrainie z perspektywy rosyjskich żołnierzy. Działacze Turbiny i zaproszeni goście dyskutowali o winach Ukrainy. I o prowokacjach, które spowodowały że rosyjska armia musiała pospieszyć z pomocą mniejszościom narodowym, mieszkającym w Donbasie i innych regionach Ukrainy.

  W ramach programu kulturalno-edukacyjnego VIII Młodzieżowego Festiwalu Filmowego, na których są prezentowane film wojskowo-historycznych pokazano młodym żużlowcom film o wojnie w Ukrainie. Po projekcji odbył się tzw. telemost internetowy z bohaterami frontu. Organizatorem była Fundacja „Most pokoleń”. Sportowcy obejrzeli kilka krótkometrażowych filmów połączonych z tematyką bohaterstwa, tragedii i reliktów ducha sowieckich żołnierzy.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Także podczas spotkania klubów i żużlowców z Togliatti i Saratowa rozmawiano o wydarzeniach w Ukrainie. Oraz o sankcjach płynących z zachodu Europy i ze Stanów Zjednoczonych. Rosyjski speedway popiera działania rodzimej armii. Na spotkaniu w ramach „Studenckiej Wiosny” głównym tematem nie był speedway, tylko sytuacja w Ukrainie i sankcje. Wzięli w nim udział czołowi reprezentanci „Sbornej” i byli żużlowcy – m. in. Renat Gafurow, Denis Gizatulin, Siergiej Darkin.

  Reklama

  W rosyjskiej sieci publikowane są zdjęcia z tego spotkania. Widać na nich młodych ludzi. A także na przykład taki detal jak żużlowy plastron z charakterystycznym „Z022”. Zostawiamy to bez komentarza.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Rozpędzony Motor Lublin jedzie po mistrzostwo Polski

  Kolejny przystanek - Leszno - lublinianie zaliczyli z przytupem. Motor Lublin jako jedyna zespół w PGE Ekstralidze pozostaje niepokonany. Wczoraj na "Smoku" zwyciężył 47:43.Tropikalny...