Strona główna Aktualności Dwaj kosmici Sparty

Dwaj kosmici Sparty

-

Sparta Wrocław pojechała do Częstochowy osłabiona brakiem Taia Woffindena. Nie przeszkodziło to wrocławianom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa. Sparta ma bowiem w swoich szeregach dwóch kosmitów.

Maciej Janowski i Artiom Łaguta pojechali kapitalne zawody. Obaj zawodnicy odnieśli tylko po jednej porażce, która miała miejsce w ostatnim wyścigu dnia, kiedy mecz był już dawno rozstrzygnięty. Zarówno Polak, jak i Rosjanin potwierdzili, że doskonale czują się na częstochowskim torze.

Magic
Maciej Janowski awansował na 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi (fot. Magazyn Żużel)

Warto tutaj zajrzeć w statystyki z ubiegłych lat. Maciej Janowski wywalczył w niedzielę piętnaście punktów i dwa bonusy. Był to jego siódmy z rzędu występ ligowy na częstochowskim torze, w którym zdobył dwucyfrową liczbę „oczek”.

Jednocześnie Janowski awansował na 2. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi, ze średnią 2,5 pkt/bieg. W minionym spotkaniu kapitan Sparty Wrocław imponował jazdą na dystansie. W ten sposób odebrał rywalom aż pięć punktów.

Równie świetne wyniki w Częstochowie osiąga Artiom Łaguta. W zeszłym roku w barwach GKM-u Grudziądz wywalczył w meczu ligowym osiemnaście punktów. Niedzielny mecz rozpoczął od pięciu zwycięstw, co sprawiało, że miał doskonałą serię jedenastu wygranych wyścigów z rzędu na częstochowskim owalu. Przerwał ją dopiero Fredrik Lindgren.

Łaguta zatem w ciągu dwóch ostatnich spotkań pod Jasną Górą wywalczył 35 na 36 możliwych punktów. Również we wcześniejszych latach imponował skutecznością. W 2018 roku w barwach GKM-u otarł się o komplet punktów, zdobywając czternaście „oczek”.

Reklama

Rosjanin obecnie zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców ligi. Średnia 2,348 pkt/bieg pokazuje, że jest to lider drużyny z prawdziwego zdarzenia. Łaguta oraz Janowski od początku sezonu wygrali łącznie już 24 wyścigi, z czego dziewięć na torze w Częstochowie.

fot. PGE Ekstraliga/Patryk Kowalski

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...