Strona główna Aktualności Dwie żużlowe ikony

Dwie żużlowe ikony

-

Reklama

– Zawsze miło spotkać przyjaciela – mówił Andrzej Huszcza, ściskając dłoń Romana Jankowskiego. Byli żużlowcy spotkali się w niedzielę na meczu w Zielonej Górze.

“Jankes” przez 25 lat z sukcesami reprezentował barwy leszczyńskiej Unii. Teraz jest trenerem, zajmuje się szkoleniem młodzieży i prowadzeniem drużyny rezerw w Rawiczu. Huszcza to ikona zielonogórskiego Falubazu i on również nie zerwał ze speedwayem. Pozostał w macierzystym klubie i w Zielonej Górze szkoli swoich następców.

Huszcza i Jankowski przez lata byli liderami swoich drużyn i wielokrotnie ze sobą rywalizowali. Bywało groźnie, iskry sypały się po ogrodzeniu. Żaden nie odpuścił, ale zawsze bardzo się szanowali.

– Jesteśmy przyjaciółmi kopę lat – poklepuje po ramieniu Huszczę jego leszczyński przyjaciel.

Jeszcze na koniec ciekawostka. Jankowski jest ojcem trzech synów. Huszcza nie chciał być gorszy. Oprócz żony Małgorzaty ma w domu trzy córki.

Poprzedni artykułMistrz podkręca tempo [FILM]
Następny artykułWoźniak na bocznym torze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Jason Doyle i Rune Holta: „OPR” od trenera

Dostało się dwóm czołowym zawodnikom Eltrox Włókniarza Częstochowa po przegranym meczu z Motorem Lublin (43:47). Najbardziej zawiedli Jason Doyle i Rune Holta. Australijczyk zgromadził...