Strona główna Aktualności Dwóch nowych zawodników w GKM Grudziądz

Dwóch nowych zawodników w GKM Grudziądz

-

W Grudziądzu mają za sobą wyjątkowo stresujący i nerwowy sezon, który zakończył się happy endem. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM do ostatniego meczu walczył o przetrwanie w PGE Ekstralidze. Cel został osiągnięty.

– Pięć lat życia zabrał mi ten sezon – śmieje się prezes GKM Marcin Murawski, który był gościem “Magazynu Żużel”. Naszą rozmowę ze sternikiem klubu z Hallera obejrzą Państwo na naszym kanale na You Tube.

Drugi raz tego samego, czyli wielkich nerwów, nie chcą przeżywać grudziądzcy działacze, wiec postawili na zmiany w składzie. Z drużyną rozstają się Kenneth Bjerre i Paweł Miesiąc. W ich miejsce przyjdzie dwóch nowych. Jednym z nowych ma być Wadim Tarasenko. Drugim – jeszcze tajemnica. Wciąż jeszcze nie wiadomo, czy Mateusz Bartkowiak zostanie w Grudziądzu na sezon 2022. Toczą się rozmowy.

Czytaj więcej  Nie masz wyjścia "Miedziak", musisz!

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W GKM pojawią się nowe nazwiska

– Tarasenko do końca października jest zawodnikiem Polonii Bydgoszcz – dyplomatycznie odpowiada na pytanie o transfery do GKM prezes Murawski. Ale przecież już wiadomo, że Rosjanin zamieni się miejscami z Kennethem Bjerre. Duńczyk wyląduje w Bydgoszczy. Z kolei, Bartkowiak był wypożyczony ze Stali Gorzów. Po sezonie wrócił do grodu nad Wartą. I co dalej? W Grudziądzu czekają na rozwój wydarzeń, deklarując, że GKM-owi zależy na kontynuowani współpracy z Bartkowiakiem.

Czytaj więcej  Poważny wypadek juniora Stali Gorzów

Większą tajemnicą jest nazwisko drugiego zawodnika, który ma zasilić 7 drużynę PGE Ekstraligi w tegorocznym sezonie.

– Już rok temu próbowaliśmy go pozyskać – przypomniał prezes GKM, dodając że chodzi o żużlowca na pozycję U24. Nazwiska kandydata nie zdradził.

Reklama

Możemy tylko domyślać się, że wyborem GKM, prezesa Murawskiego i trenera Janusza Ślączki może być Fredrik Jakobsen. Duńczyk rok temu znajdował się na celowniku grudziądzkiego klubu. Czy o niego chodzi?

Na naszym kanale Magazyn Żużel na YouTube wywiad z prezesem Marcinem Murawskim. Zapraszamy!

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...