More
  Strona głównaAktualnościDwóch nowych zawodników w GKM Grudziądz

  Dwóch nowych zawodników w GKM Grudziądz

  -

  W Grudziądzu mają za sobą wyjątkowo stresujący i nerwowy sezon, który zakończył się happy endem. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM do ostatniego meczu walczył o przetrwanie w PGE Ekstralidze. Cel został osiągnięty.

  – Pięć lat życia zabrał mi ten sezon – śmieje się prezes GKM Marcin Murawski, który był gościem „Magazynu Żużel”. Naszą rozmowę ze sternikiem klubu z Hallera obejrzą Państwo na naszym kanale na You Tube.

  Drugi raz tego samego, czyli wielkich nerwów, nie chcą przeżywać grudziądzcy działacze, wiec postawili na zmiany w składzie. Z drużyną rozstają się Kenneth Bjerre i Paweł Miesiąc. W ich miejsce przyjdzie dwóch nowych. Jednym z nowych ma być Wadim Tarasenko. Drugim – jeszcze tajemnica. Wciąż jeszcze nie wiadomo, czy Mateusz Bartkowiak zostanie w Grudziądzu na sezon 2022. Toczą się rozmowy.

  Czytaj więcej  Mateusz Bartkowiak pod ścianą - wóz albo przewóz
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W GKM pojawią się nowe nazwiska

  – Tarasenko do końca października jest zawodnikiem Polonii Bydgoszcz – dyplomatycznie odpowiada na pytanie o transfery do GKM prezes Murawski. Ale przecież już wiadomo, że Rosjanin zamieni się miejscami z Kennethem Bjerre. Duńczyk wyląduje w Bydgoszczy. Z kolei, Bartkowiak był wypożyczony ze Stali Gorzów. Po sezonie wrócił do grodu nad Wartą. I co dalej? W Grudziądzu czekają na rozwój wydarzeń, deklarując, że GKM-owi zależy na kontynuowani współpracy z Bartkowiakiem.

  Czytaj więcej  ROW kontra Stal: zdecydują debiutanci?

  Większą tajemnicą jest nazwisko drugiego zawodnika, który ma zasilić 7 drużynę PGE Ekstraligi w tegorocznym sezonie.

  – Już rok temu próbowaliśmy go pozyskać – przypomniał prezes GKM, dodając że chodzi o żużlowca na pozycję U24. Nazwiska kandydata nie zdradził.

  Reklama

  Możemy tylko domyślać się, że wyborem GKM, prezesa Murawskiego i trenera Janusza Ślączki może być Fredrik Jakobsen. Duńczyk rok temu znajdował się na celowniku grudziądzkiego klubu. Czy o niego chodzi?

  Na naszym kanale Magazyn Żużel na YouTube wywiad z prezesem Marcinem Murawskim. Zapraszamy!

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...