Strona główna I liga Cellfast Wilki Krosno Dyrektor Wilków: Nie ma deklaracji, że jeśli awansujemy do Ekstraligi, to jedziemy

Dyrektor Wilków: Nie ma deklaracji, że jeśli awansujemy do Ekstraligi, to jedziemy

-

Rozmowa z Michałem Finfą – dyrektorem Cellfast Wilków Krosno

Tobiasz Musielak zostaje w Krośnie? Podobno to już przesądzone.

Tak? Politykę komunikacyjną opracowuje klub. I niech tak pozostanie. Na dzień dzisiejszy Andrzej Lebiediew zostaje w Krośnie na sezon 2022. Czy Tobiasz Musielak też? Dowiemy się wkrótce.

Dobrze. Lebiediew zostaje, ale co będzie jak Krosno…awansuje do Ekstraligi?

(fot. Wilki Krosno)

Usiądziemy wtedy 4 października. Na pewno czeka nas trzy dni solidnego drapania się po głowach i dopiero wtedy odpowiem na to pytanie, a nie dzisiaj. Andrzej Lebiediew jest zawodnikiem, który już kiedyś jeździł w Ekstralidze i jeśli będzie taka potrzeba, to na pewno sobie w niej poradzi. Jego potencjał sięga tego, że spokojnie może rywalizować w Ekstralidze. Poza tym, uważam, że Andrzej Lebiediew wkrótce wyląduje w cyklu Grand Prix.

Są takie głosy, że jeżeli nawet Krosno wygra ten finał i awansuje, to wcale nie jest pewne, że do rozgrywek Ekstraligi przystąpi.

Czytaj więcej  Sytuacja zmusiła, więc poszli do pracy

Jeśli wygramy ligę, to na pewno czeka nas bardzo intensywny okres. Okres przemyśleń, rozmów i podjęcia najlepszej decyzji. W dniu dzisiejszym nie ma co dywagować co zrobimy, bo jesteśmy cały czas w I lidze. Skupmy się najpierw na finale. I na czystym sporcie. Rozważania na razie zostawmy z boku. Na ten moment nie ma deklaracji, że jeśli awansujemy, to jedziemy. Ekstraliga to jest wypadkowa naprawdę wielu poważnych spraw. Kilka zdarzeń musi się ze sobą zgrać w jednym czasie. Wtedy dopiero będzie decyzja.

Reklama

Macie w głowie dwa warianty składu? Tego na Ekstraligę i na I ligę. Pytam, bo zaraz nie będzie zawodników, a kimś trzeba za rok jechać.

Mam nadzieję, że ten sezon pokazał, że Wilki Krosno prowadzą dalekowzroczną politykę i reagują z dużym wyprzedzeniem. Nawet w stosunku do innych klubów. Spokojnie. Poradzimy sobie.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...