Zamknij

Dziś wyjątkowa data dla fanów Falubazu Zielona Góra

13:08, 25.10.2022 Aktualizacja: 13:09, 25.10.2022
Skomentuj

13 lat temu Falubaz Zielona Góra świętował zdobycie tytułu drużynowego mistrza Polski. Żużlowcy spod znaku Myszki Miki odbierali złote medale na toruńskiej Motoarenie. Finałowy dwumecz rozstrzygnął się w sobotę i niedzielę. To był wyjątkowy, szalony żużlowy weekend - dla zielonogórskich fanów do zapamiętania na zawsze.

Zielonogórzanie wygrali w Toruniu 40:38, dzień wcześniej u siebie triumfowali 48:42. Mecz na Motoarenie przerwano po 13 biegu. Decyzję sędziego wymusił padający deszcz i pogarszająca się nawierzchnia toru. W 14. biegu doszło do kilku groźnych upadków. Najpierw z torem zapoznał się Wiesław Jaguś, sędzia wykluczył Rafała Dobruckiego. W powtórce wywrotkę zaliczył Adrian Miedziński, po chwili leżał Niels Kristian Iversen i następnie Jaguś.

Falubaz Zielona Góra (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Złoty Falubaz 2009 rok

Falubaz Zielona Góra (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

Po zwycięstwie Piotra Protasiewicza i Fredrika Lindgrena w 9 biegu, zielonogórzanie prowadzili 31:23. Wydawało się, że goście znajdują się na ostatniej prostej do tytułu i za chwilę otworzą szampany. Ale gospodarze nie poddali się bez walki. Ryan Sullivan z Miedzińskim, a następnie Chris Holder zmniejszyli straty do czterech "oczek" (31:35). Falubaz jednak dzielnie bronił się do końca!

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]629[/WIDEO]

Zielonogórzanie zwyciężyli w dwumeczu 88:80. To był piąty tytuł DMP dla Zielonej Góry, zdobyty po... 18-letniej przerwie. Dlatego złoto w Toruniu smakowało wyjątkowo. 25 października 2009 roku wpisano w historię zielonogórskiego Falubazu podwójnie złotymi liderami.

Unibax Toruń - Falubaz Zielona Góra 38:40