Strona główna Aktualności Ekstraliga opóźni inaugurację rozgrywek

Ekstraliga opóźni inaugurację rozgrywek

-

Ekstraliga Żużlowa spółka z o.o. już dziś podjęła decyzje o przełożeniu dwóch pierwszych kolejek rozgrywek PGE Speedway Ekstraligi 2020.

Z decyzją nie czekano do poniedziałku, 16 marca. Wcześniej na ten dzień zapowiadano konsultację z prezesami klubów ekstraligi w celu podjęcia decyzji dotyczącej startu rozgrywek.

Jeśli sytuacja na to pozwoli, to walka o drużynowe mistrzostwo Polski wystartuje 17 kwietnia. Epidemia koronowirusa w Polsce ciągle jednak atakuje i nie wiadomo, co będzie dalej.

– Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia – mówi Wojciech Stepniewski prezes Ekstraligi Żużlowej spółka z o.o.

Pierwsza kolejka rozgrywek została przełożona na 24 kwietnia. Druga ma się odbyć 12 czerwca. Liga miałby się zacząć od trzeciej kolejki, w której spotkają się: Fogo Unii Leszno ze Speed Car Motorem Lublin, Falubazu Zielona Góra z MrGarden GKM-em Grudziądz, PGG ROW Rybnik z Truly.work Stalą Gorzów i Eltrox Włókniarz Częstochowa z Betard Spartą Wrocław.

W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje mają być podejmowane do 1 kwietnia.

fot. PGE Ekstraliga

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...