Strona główna Aktualności Ekstraligowcy będą musieli mieć drugi zespół w 2. lidze?

Ekstraligowcy będą musieli mieć drugi zespół w 2. lidze?

-

Gdy Ekstraliga Żużlowa spółka z o.o. ogłosiła podpisanie nowego kontraktu telewizyjnego z Canal+, przy tej okazji pojawiła się informacja, że 2.liga może zostać powiększona, aż o 7-8 zespołów. Każda drużyna ekstraligowa miałaby zgłosić do rozgrywek swój drugi zespół. Jak się okazuje, to na razie jest tylko pomysł, który wymaga przedyskutowania, doprecyzowania i być może, wprowadzenia w życie.

– To są wspólne pomysły prezesa PGE Ekstraligi Wojciecha Stępniewskiego i moje – zdradza Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – My się wspieramy, uzupełniamy, bo przecież chodzi o to, żeby skorzystał na tym polski żużel. Większa druga liga może wystartować już w 2022 roku, ale to nie jest przesądzone. To wszystko musi być dobrze przygotowane. Jeśli jednak do tego dojdzie, to wtedy najpewniej stworzymy dwie grupy po siedem lub więcej drużyn.

Czytaj więcej  Na biało-niebieskim szlaku

Każda drużyna ekstraligowa zgłosi do rozgrywek swój drugi zespół? (fot. Magazyn Żużel)

Rezerwy występujące w drugiej lidze nie miałyby prawa awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Ich obecność w tej lidze miałaby wyłącznie charakter szkoleniowy. Występowaliby tam zawodnicy do lat 24.

Reklama

Podoba Wam się nowy pomysł? Co o nim sadzicie? Nam nasuwa się wiele pytań, gdyby 2.liga została powiększona. Co z drużynami zagranicznymi, które w niej w tym roku uczestniczą? Jaki zespoły, które nie stanowią tzw. rezerw z ekstraligi, zachowają prawo awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, albo jak miałby wyglądać play off, gdyby 2.ligę podzielono na dwie grupy?

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...