Strona główna Ekstraliga Emil Sajfutdinow: "Przepraszam!"

Emil Sajfutdinow: “Przepraszam!”

-

Emil Sajfutdinow zdobyciem medalu IMŚ może osłodzić sobie kiepski sezon w lidze. Rosjanin zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix przed dwoma decydującymi turniejami, które na początku października odbędą się w Toruniu. Nie ma jednak wątpliwości, że w lidze Sajfutdinow zawiódł – tak jak cała Fogo Unia Leszno. Obrońcy mistrzowskiego tytułu prawdopodobnie zakończy sezon bez medalu.

Sajfutdinow pożegnał się z kibicami Unii w fatalnym stylu. W ostatnim swoim występie na “Smoku” w tym sezonie, w meczu o 3 miejsce przeciwko Moje Bermudy Stali Gorzów, zdobył 2 punkty. Co gorsza, Sajfutdinow nawet nie potrafił, zdiagnozować przyczyn niepowodzenia.

– Przepraszam. Wszystko co mogę powiedzieć po dzisiejszym meczu. Dziękuję za wasze wsparcie. Sami nie wiemy, co się wydarzyło – napisał w swoich social mediach Emil Sajfutdinow.

Czytaj więcej  Bartosz Zmarzlik: mistrz świata bez ognia

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) – Przepraszam – napisał w swoich social mediach Emil Sajfutdinow.

Żużlowiec pochodzący z Saławatu po sezonie zmieni pracodawcę. Poinformował o tym władze Fogo Unii Leszno. Część kibiców Byków miała pretensje do Sajfutdinowa, że przedwcześnie ogłosił swoją decyzję, gdy sezon wkraczał w decydującą fazę. Zarzucają mu brak motywacji. Wyniki meczów z Gorzowem, wcześniej z Wrocławiem, po części to potwierdzają. Już dawno nie zdarzyło się, żeby Sajfutdinow był jednym z najsłabszych ogniw w zespole – tak było w niedzielnym meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów.

Czytaj więcej  Bazarek z pustymi straganami

Sajfutdinow w 2022 roku ma jeździć w Apatorze Toruń. Po 7 latach rozstanie się z Fogo Unią Leszno, z którą osiągnął bardzo dużo – cztery tytuły drużynowego mistrza Polski. I pamiętny wyścig w Częstochowie, w którym Emil zaprezentował wielki kunszt jazdy, atakując prawie po bandzie wyprzedził przeciwnika na ostatniej prostej. Wyścig przeszedł do historii i jest często przypominany przy okazji telewizyjnych transmisji.

Reklama

Nie ma wątpliwości, że Rosjanin w lidze obniżył loty, co potwierdzają statystyki. Będąc reprezentantem Unii nigdy wcześniej nie miał słabszego wyniku poniżej średniej bieg. 2,00. Sajfutdinow w tym sezonie wystąpił w 17 meczach PGE Ekstraligi, w których uzyskał średnią biegową 1,916 pkt. Sajfutdinow zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi.

Emil Sajfutdinow w Unii Leszno

(średnie biegowe i miejsce w rankingu najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi)

2015 – XII – 2,14 (miejsce – średnia biegowa)

2016 – XI – 2,02

2017 – XII – 2,02

2018 – VI – 2,21

2019 – III – 2,36

2020 – I – 2,52

2021* – XV – 1,91

*sezon trwa, został jeden mecz, w którym wystąpi Sajfutdinow (w Gorzowie).

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...