Strona główna I liga Abramczyk Polonia Bydgoszcz Emil Sajfutdinow przymierzany do Polonii Bydgoszcz? Byłby idealnym liderem

Emil Sajfutdinow przymierzany do Polonii Bydgoszcz? Byłby idealnym liderem

-

Emil Sajfutdinow dostał zaproszenie od prezesa Polonii Bydgoszcz i wpadł do niego na kawę. Jerzy Kanclerz i żużlowiec Fogo Unii Leszno mieli okazję porozmawiać nie tylko o żużlu, ale również o życiu codziennym.

Kibice Polonii zacierają ręce i cieszą się, że kontakty Sajfutdinowa z Polonią wciąż są poprawne, a może nawet lepsze, niż się wydaje. Rosjanin z polskim paszportem w bydgoskim klubie zaczynał przygodę z polską ligą. Mieszka w Bydgoszczy i ma menadżera z tego miasta. Sajfutdinow na pewno byłby dobrym, może nawet idealnym kandydatem na lidera Polonii w ekstralidze. Rosjanin złożył autograf na upominku, który trafi na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej  Piotr Baron już wie, kto w play off DMP 2020

Kibice Polonii zacierają ręce i cieszą się, że kontakty Sajfutdinowa z Polonią wciąż są więcej niż poprawne (fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

Polonia najgorsze ma za sobą, powoli wychodzi na prostą i co najważniejsze, systematycznie odbudowuje swoją pozycję w polskim żużlu. Prezes klubu Jerzy Kanclerz na antenie radia Pomorza i Kujaw (PiK) opowiedział o planach i przedstawił swój punkt widzenia, jeśli chodzi o zespół, który udało mu się zbudować.

Czytaj więcej  Łaguta kosmiczny, Pawlicki poszedł w odstawkę

– Chciałbym jak najszybciej wrócić do PGE Ekstraligi – zapowiada prezes Jerzy Kanclerz. – Jednak podstawowym celem na ten rok jest awans do rundy play-off. Drużyna Polonii jest mocna, ale równocześnie młoda – średnia wieku to około 25 lat. – Wzmocniliśmy się Zengotą, Gałą i Tarasienką. Zatrzymaliśmy Andreasa Lyagera oraz Davida Bellego. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ szczególnie Duńczyk miał kuszące oferty z ośrodków ekstraligowych.

Reklama

Polonia ma również nowego trenera. Został nim Lech Kędziora.

– Teraz drużyną zajmować się będzie duet Lech Kędziora-Krzysztof Kanclerz – mówi prezes Polonii i dodaje: – Życzę sobie, aby przynajmniej pięćdziesiąt procent pojemności stadionów zapełnili kibice, by zawodnicy czuli wsparcie. Sport bez kibiców traci sens.

fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Reklama

Must Read

Daniel Bewley. Następca mistrza

W cyklu Biografie zawodnikówDaniel Bewley urodził się 20 maja 1999 roku w Maryport. Bardzo szybko zaczął piąć się w hierarchii najlepszych brytyjskich juniorów. W...