Strona główna Aktualności Emil Sajfutdinow: w lidze wymiata, a czy będzie miał okazję sprawdzić się...

Emil Sajfutdinow: w lidze wymiata, a czy będzie miał okazję sprawdzić się w SGP?

-

Reklama

Emil Sajfutdinow znajduje się w znakomitej formie. W lidze wygrywa z każdym przeciwnikiem i to w stylu, po który ręce same składają się do oklasków. Rosjanin jest dobrze przygotowany do sezonu i chciałby sprawdzić się w Speedway Grand Prix.

Sajfutdinow w aktualnej formie byłby jednym z faworytów walki o medale. Miałby szanse poprawić ubiegłoroczny wynik, gdy zdobył tytuł drugiego wicemistrza świata.

– Chciałbym, żeby Speedway Grand Prix już się zaczęło. Niestety, na dzisiaj nie znamy szczegółów, musimy czekać – mówi Emil Sajfutdinow, który jednak nie podejmuje się oceniać swoich szans, wiedząc, że liga to nie Grand Prix, w którym każdy uczestnik ma ambitne cele – walczyć o medal.

Różne warianty

Władze SGP mają kłopot z organizacją zawodów w tym sezonie. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Kierownictwo BSI rozpatrywało różne warianty i prawdopodobnie ostatni z zaproponowanych projektów wyłaniania mistrza świata ma szanse powodzenia. BSI przymierza się do organizacji czterech dwudniowych rund – wszystkie na polskich torach. Organizatorzy już nawet nie patrzą na możliwość zarobienia pieniędzy, ale przede wszystkim na zorganizowanie i rozstrzygnięcie rywalizacji. Już wcześniej byli zmuszeni odwołać turnieje m. in. w Warszawie, Teterowie i Cardiff.

Emil Sajfutdinow w aktualnej formie byłby jednym z faworytów walki o medale (fot. Mariusz Cwojda/Magazyn Żużel)

– Nie wiemy jak ma wyglądać tegoroczna rywalizacji GP. Z tego co słyszałem, jeden z projektów zakłada że wszystkie zawody zostaną zorganizowane na polskich torach. Organizatorzy nie maja dużego pola manewru, skoro tylko polska liga organizuje mecze. Pozostałe wciąż jeszcze czekają i się przygotowują – skomentował aktualną sytuację na żużlowym rynku w Europie Sajfutdinow.

Gdyby doszło do rywalizacji, to według wyników ligowych w Polsce, układ sił w SGP mógłby być zbliżony do ubiegłorocznego. Sajfutdinow i Leon Madsen grają pierwsze skrzypce w PGE Ekstralidze, posiadając najwyższe średnie biegowe. Po małym falstarcie, Bartosz Zmarzlik (w meczu z Unia Leszno tylko jeden wygrany bieg – 10 pkt w 7 startach) zaczyna się rozkręcać i już jego występ w ostatnim meczu daje nadzieję na skuteczna walkę w obronie tytułu mistrza świata.

Tylko kiedy wystartuje SGP?

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...