Strona główna Aktualności Emil Sajfutdinow: w lidze wymiata, a czy będzie miał okazję sprawdzić się...

Emil Sajfutdinow: w lidze wymiata, a czy będzie miał okazję sprawdzić się w SGP?

-

Emil Sajfutdinow znajduje się w znakomitej formie. W lidze wygrywa z każdym przeciwnikiem i to w stylu, po który ręce same składają się do oklasków. Rosjanin jest dobrze przygotowany do sezonu i chciałby sprawdzić się w Speedway Grand Prix.

Reklama

Sajfutdinow w aktualnej formie byłby jednym z faworytów walki o medale. Miałby szanse poprawić ubiegłoroczny wynik, gdy zdobył tytuł drugiego wicemistrza świata.

– Chciałbym, żeby Speedway Grand Prix już się zaczęło. Niestety, na dzisiaj nie znamy szczegółów, musimy czekać – mówi Emil Sajfutdinow, który jednak nie podejmuje się oceniać swoich szans, wiedząc, że liga to nie Grand Prix, w którym każdy uczestnik ma ambitne cele – walczyć o medal.

Różne warianty

Władze SGP mają kłopot z organizacją zawodów w tym sezonie. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Kierownictwo BSI rozpatrywało różne warianty i prawdopodobnie ostatni z zaproponowanych projektów wyłaniania mistrza świata ma szanse powodzenia. BSI przymierza się do organizacji czterech dwudniowych rund – wszystkie na polskich torach. Organizatorzy już nawet nie patrzą na możliwość zarobienia pieniędzy, ale przede wszystkim na zorganizowanie i rozstrzygnięcie rywalizacji. Już wcześniej byli zmuszeni odwołać turnieje m. in. w Warszawie, Teterowie i Cardiff.

Emil Sajfutdinow w aktualnej formie byłby jednym z faworytów walki o medale (fot. Mariusz Cwojda/Magazyn Żużel)

– Nie wiemy jak ma wyglądać tegoroczna rywalizacji GP. Z tego co słyszałem, jeden z projektów zakłada że wszystkie zawody zostaną zorganizowane na polskich torach. Organizatorzy nie maja dużego pola manewru, skoro tylko polska liga organizuje mecze. Pozostałe wciąż jeszcze czekają i się przygotowują – skomentował aktualną sytuację na żużlowym rynku w Europie Sajfutdinow.

Gdyby doszło do rywalizacji, to według wyników ligowych w Polsce, układ sił w SGP mógłby być zbliżony do ubiegłorocznego. Sajfutdinow i Leon Madsen grają pierwsze skrzypce w PGE Ekstralidze, posiadając najwyższe średnie biegowe. Po małym falstarcie, Bartosz Zmarzlik (w meczu z Unia Leszno tylko jeden wygrany bieg – 10 pkt w 7 startach) zaczyna się rozkręcać i już jego występ w ostatnim meczu daje nadzieję na skuteczna walkę w obronie tytułu mistrza świata.

Tylko kiedy wystartuje SGP?

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

W Lesznie bardziej żyją karami, jakie spadły na trenera Piotra Barona i toromistrza Jana Chorosia (pokłosie przygotowania toru na Fogo Unia - Betard Sparta),...