More
  Strona głównaAktualnościFalubaz z minimalną porażką nie traci szans na finał

  Falubaz z minimalną porażką nie traci szans na finał

  -

  Unia Leszno wygrała na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra 46:44. Przed rewanżowym spotkaniem mistrzowie Polski są w bardzo dobrej sytuacji, ale ostatnie wyścigi dzisiejszego meczu pokazały, że zielonogórzanie tanio skóry nie sprzedadzą. W ostatnim biegu udało im się zminimalizować straty.

  Pierwsze dwie serie startów były wymianą ciosów między oboma drużynami. Dużo wyścigów kończyło się rezultatem 5:1. Po siedmiu biegach był remis 21:21.

  Kluczowy dla losów spotkania był bieg jedenasty (fot. PGE Ekstraliga/Łukasz Forysiak)

  Później lekko szalę na swoją korzyść zaczęli przechylać leszczynianie. Świetnie dysponowane było trio: Emil Sajfutdinow, Jaimon Lidesy, Piotr Pawlicki. Ostatni z wymienionych zawodników jest dzisiejszego wieczoru na cenzurowanym w Zielonej Górze. W biegu siódmym Pawlicki upadł po kontakcie z Martinem Vaculikiem, po czym Słowak został wykluczony z powtórki. Zarówno Vaculikowi, jak i kibicom Falubazu decyzja sędziego nie przypadła do gustu.

  Czytaj więcej  Znamy plany "Jaymo" Lidseya

  Kluczowy dla losów spotkania był bieg jedenasty. W nim para gości (Emil Sajfutdinow, Jaimon Lidsey) wygrała podwójnie i odskoczyli zielonogórzanom na sześć punktów.

  Przed biegami nominowanymi Unia miała wszystko pod kontrolą, bo prowadziła 42:36. W czternastej gonitwie zwycięstwo Byków przypieczętował Janusz Kołodziej, który po słabym początku odrodził się w końcówce zawodów. W ostatnim biegu gospodarze wygrali podwójnie ze świetną parą Sajfutdinow – Lidsey i zmniejszyli rozmiary porażki do dwóch punktów.

  Czytaj więcej  "Sqra" ocalił włosy! Łódzkie orły odleciały toruńskim aniołom.

  Dzisiejszy mecz był dobrym widowiskiem zważywszy na to, że dotychczas mecze w Zielonej Górze nie były zbyt ciekawe. W szczególności mogły podobać się wyścigi z udziałem Piotra Pawlickiego i Patryka Dudka. Obaj panowie mierzyli się ze sobą dwukrotnie i za każdym razem na torze leciały iskry.

  Reklama

  Gospodarze przegrali, ale w Lesznie na pewno nie złożą broni. Na ich niekorzyść działa jednak fakt, że Unia nie przegrała na własnym torze od 3 lat.

  Punktacja: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno 44:46

  RM Solar Falubaz Zielona Góra 

  9. Antonio Lindbaeck – 3 (1,2,0,-,-)

  10. Martin Vaculik – 10 (0,w,2,3,2,3)

  11. Piotr Protasiewicz – 4+1 (0,2*,2,0)

  12. Michael Jepsen Jensen – 7+1 (3,3,1*,0,-)

  13. Patryk Dudek – 11+3 (2*,3,2,1,1*,2*)

  14. Mateusz Tonder – 6+1 (3,1,1*,1)

  15. Norbert Krakowiak – 3 (0,1,2)

  16. Damian Pawliczak – 0 ()

  Fogo Unia Leszno 

  1. Emil Sajfutdinow – 11+1 (2*,2,3,3,1)

  2. Janusz Kołodziej – 8 (1,0,1,3,3)

  3. Bartosz Smektała – 3 (3,0,0,0)

  4. Jaimon Lidsey – 9+1 (3,1,3,2*,0)

  5. Piotr Pawlicki – 8 (0,3,3,2,0)

  6. Dominik Kubera – 3+2 (1*,2*,0)

  7. Szymon Szlauderbach – 4 (2,1,1)

  fot. PGE Ekstraliga/Łukasz Forysiak

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...