More
  Strona głównaAktualnościFenomenalny Bartosz Zmarzlik!

  Fenomenalny Bartosz Zmarzlik!

  -

  Mamy to! Bartosz Zmarzlik został mistrzem świata. Polak po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal IMŚ.

  Zmarzlik zdobył trzeci raz mistrzowski tytuł i dołączył do żużłowych legend, które równiez tyle samo razy stawały na najwyższym podium. Jason Crump, Nicki Pedersen, Tai Woffinden, Ole Olsen, Erik Gundersen i Zmarzlik mają na koncie tyle samo złotych medali – każdy po trzy. Z tym, że Zmarzlik jest na najlepszej drodze, by śrubować rekord w następnych sezonach. Crump, Gundersen, Olsen już zakończyli sportowe kariery.

  Czytaj więcej  W Rawiczu trwa wyścig zbrojeń

  To co zrobił Polak z Kinic pod Gorzowem w tym sezonie w SGP można okreslić jednym słowem: fenomenalnie! Zmarzli przypieczętował zdobycie złotego medalu na finiszu rywalizacji – jeden turniej przed zakończeniem zmagań. W Szwecji na torze w Malilli – jeszcze przed decydujacym biegiem, czyli wielkim finałem – w boksie Polaka strzeliły korki od szampana. Stało się tak po rozegraniu półfinału, w którym najgroźniejszy rywal Polaka w walce o złoty medal, Leona Madsen zameldował się na mecie na czwartej pozycji.

  Emocje za plecami

  Jest to już trzeci tytuł w karierze Zmarzlika, jednak pierwszy raz zdobyty w tak imponującym stylu. Wcześniej, dwukrotnie zdobywał mistrzostwo, pieczętując sukces na toruńskiej Motoarenie. W tym roku jego dominacja była bezdyskusyjna. Polak co prawda wygrał trzy rundy zawodów, ale przez cały sezon punktował, jeździł równo i efektownie – bez przykrych niespodzianek, wpadek. W Malilii wygrał finał przed Fredrikiem Lindgrenem, Maciejem Janowskim i Taiem Woffindenem.

  Czytaj więcej  W Toruniu mają przecieki i już wiedzą, że Rosjanie wrócą na tor?

  Czym będziemy emocjonować się w ostatniej rundzie SGP w Toruniu? Zmarzlik mistrzem, ale za jego plecami w klasyfikacji generalnej sporo się dzieje. Zapowiada się ciekawa walka o brązowy medal pomiedzy Patrykiem Dudkiem i Robertem Lambertem oraz walka o utrzymanie w SGP, w której bezpośrednio bierze udział „Magic” Janowski.

  Reklama

  Więcej złotych medali od Zmarzlika posiadają tylko Tony Rickardsson (6), Ivan Mauger (6), Ove Fundin (5), Hans Nielsen (4), Barry Briggs (4) i Greg Hancock (4). Czy za rok grono zawodników z czteroma tytułami mistrzowskimi się powiększy? 😉

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...