Strona główna Aktualności Fogo Unia Leszno: do rekordu brakuje czterech zwycięstw

Fogo Unia Leszno: do rekordu brakuje czterech zwycięstw

-

Fogo Unia Leszno zmierzy się w sobotę na własnym torze z Motorem Lublin. „Byki” pojadą w tym meczu nie tylko o ligowe punkty, ale również o przedłużenie passy zwycięstw na leszczyńskim torze.

Unia Leszno wygrała 22 spotkania z rzędu na swoim obiekcie. Niesamowita seria aktualnych mistrzów Polski trwa już od ponad 2 sezonów. Na razie ostatnią domową porażkę „Byki” zaliczyły 6 sierpnia 2017 roku. Drużyną, która pokonała wtedy leszczynian była Stal Gorzów.

Unia Leszno wygrała 22 spotkania z rzędu na swoim obiekcie (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Aż pięciu zawodników z tamtego składu Unii Leszno pojedzie w sobotnim meczu z Motorem Lublin. Gospodarze są oczywiście zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Piotr Pawlicki i spółka mają przed meczem dodatkowy powód do motywacji. Jeszcze bowiem w tym sezonie zawodnicy 17-krotnych mistrzów Polski mają szansę pobić rekord klubowy w liczbie odniesionych zwycięstw z rzędu na własnym torze. Dotychczas najdłuższa seria trwała 26 spotkań, a Leszczynianie osiągnęli ją w latach 60-tych.

O piekielnej sile Unii Leszno na stadionie im. Alfreda Smoczyka świadczy fakt, że ciężko drużynom gości zdobywać 40 punktów w danym meczu. Ostatnio nie udało się to nawet bardzo mocnej na papierze Sparcie Wrocław, która wywiozła z Leszna 37 oczek. A jak poradzi sobie Motor Lublin? Przekonamy się o tym już niebawem.

Start meczu w sobotę o godzinie 18. Transmisja w Eleven Sports.

Awizowane składy na spotkanie:

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Bartosz Smektała
11. Janusz Kołodziej
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Paweł Miesiąc
3. Grigorij Łaguta
4. Matej Žagar
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...