Strona główna Aktualności Fogo Unia Leszno: do rekordu brakuje czterech zwycięstw

Fogo Unia Leszno: do rekordu brakuje czterech zwycięstw

-

Reklama

Fogo Unia Leszno zmierzy się w sobotę na własnym torze z Motorem Lublin. „Byki” pojadą w tym meczu nie tylko o ligowe punkty, ale również o przedłużenie passy zwycięstw na leszczyńskim torze.

Unia Leszno wygrała 22 spotkania z rzędu na swoim obiekcie. Niesamowita seria aktualnych mistrzów Polski trwa już od ponad 2 sezonów. Na razie ostatnią domową porażkę „Byki” zaliczyły 6 sierpnia 2017 roku. Drużyną, która pokonała wtedy leszczynian była Stal Gorzów.

Unia Leszno wygrała 22 spotkania z rzędu na swoim obiekcie (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Aż pięciu zawodników z tamtego składu Unii Leszno pojedzie w sobotnim meczu z Motorem Lublin. Gospodarze są oczywiście zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Piotr Pawlicki i spółka mają przed meczem dodatkowy powód do motywacji. Jeszcze bowiem w tym sezonie zawodnicy 17-krotnych mistrzów Polski mają szansę pobić rekord klubowy w liczbie odniesionych zwycięstw z rzędu na własnym torze. Dotychczas najdłuższa seria trwała 26 spotkań, a Leszczynianie osiągnęli ją w latach 60-tych.

O piekielnej sile Unii Leszno na stadionie im. Alfreda Smoczyka świadczy fakt, że ciężko drużynom gości zdobywać 40 punktów w danym meczu. Ostatnio nie udało się to nawet bardzo mocnej na papierze Sparcie Wrocław, która wywiozła z Leszna 37 oczek. A jak poradzi sobie Motor Lublin? Przekonamy się o tym już niebawem.

Start meczu w sobotę o godzinie 18. Transmisja w Eleven Sports.

Awizowane składy na spotkanie:

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Bartosz Smektała
11. Janusz Kołodziej
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Paweł Miesiąc
3. Grigorij Łaguta
4. Matej Žagar
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...