Francuz jedzie do Leszna

-

Najpierw Wadim Tarasienko, po nim David Bellego, kto będzie następny? Kolejni żużlowcy opuszczają Abramczyk Polonię Bydgoszcz.

– To była ciężka decyzja, ale nie zostanę w Bydgoszczy na sezon 2022. Ostatnie dwa sezony w tym klubie były dla mnie bardzo dobre i chciałbym podziękować za zaufanie i wsparcie! Dziękuję wszystkim kibicom za niesamowitą atmosferę podczas meczów. Klubowi życzę wszystkiego najlepszego w przyszłości – przekazał Francuz David Bellego, który chce spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze.

Czytaj więcej  David Bellego o transferze do Unii Leszno

(fot. Magayzn Żużel /Mariusz Cwojda) David Bellego zmienia klub

Zawodnik bydgoskiej Polonii ma kilka ofert i może w nich przebierać. Podobno podjął decyzję, ale nie może jej ogłosić przed 1 listopada, gdy zostanie uchylone okienko transferowe.

Reklama

Bellego ma być zawodnikiem Fogo Unii Leszno. Francuz miałby wypełnić lukę w składzie po rozstaniu z Emilem Sajfutdinowem. Było wiadomo, że w Lesznie nie uda się zastąpić Sajfutdinowa zawodnikiem podobnej klasy. Transfer Bellego i jego kontrakt będzie mniej kosztował, niż sprowadzenie gwiazdy. W Lesznie szukają oszczędności.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...