Strona główna Ekstraliga Fredrik Lindgren. Im starszy, tym lepszy

Fredrik Lindgren. Im starszy, tym lepszy

-

W cyklu “Biografie zawodników”

Szwed pojawił się w cyklu Grand Prix dość szybko. Długo nie potrafił wykorzystać swojego potencjału. Pierwszy medal wywalczył w wieku 33 lat. Lindgren jest zawodnikiem, którego charakteryzuje zadziorność, nieustępliwość oraz bezkompromisowa jazda.

Fredrik Lindgren urodził się 15 września 1985 roku w Orebro. Karierę w rodzimym kraju rozpoczynał w Indianernie Kumla. Do szerokiego składu drużyny został włączony już w 2000 roku. Trzy lata później trafił do ligi angielskiej. Wolverhampton Wolves miało problemy z kontuzjami i postanowiło sięgnąć po młodego Szweda.

Czytaj więcej  Betard Sparta sięgnęła po "swoich"

Obiecująca postawa Lindgrena w wielu zawodach zaowocowała dziką kartą na Grand Prix Szwecji w Sztokholmie w 2004 roku. Debiutant nie spisał się źle, kończąc turniej z czterema punktami. W tym samym roku Lindgren znalazł angaż w polskiej lidze. W barwach pierwszoligowego GKM-u Grudziądz odjechał jednak tylko jedno spotkanie.

(fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Lindgren jest zawodnikiem, którego charakteryzuje zadziorność, nieustępliwość oraz bezkompromisowa jazda.

Drzwi do wielkiej kariery otwarł Lindgrenowi sezon 2005. Szwed zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz był w składzie reprezentacji Szwecji, która zajęła 2. miejsce w Drużynowym Pucharze Świata. Rok później walnie przyczynił się do powrotu Falubazu Zielona Góra do Ekstraligi. Lindgren wykręcił w pierwszej lidze średnią 2,260 pkt/bieg.

Czytaj więcej  Fredrik Lindgren wykuwa formę na desce

Mimo sporych umiejętności w następnych latach Szwed nie był w stanie przekroczyć granicy 2 pkt/bieg w Ekstralidze. Po dłuższym okresie spędzonym w Zielonej Górze Lindgren zaczął często zmieniać kluby, aż w 2015 roku wylądował w łotewskim Lokomotivie Daugavpils, który jeździł w pierwszej lidze. Szwed spędził na Łotwie dwa sezony.

W 2017 roku przeniósł się do ekstraligowego ROW-u Rybnik. Wielką formą nie imponował, ale rozwinął skrzydła w cyklu Grand Prix. Kontuzja pod koniec sezonu zabrała mu możliwość walki o medal. Rok później Szwed doczekał się miejsca na końcowym podium. Lindgren debiutował w cyklu Grand Prix jako stały uczestnik w 2008 roku, ale dopiero dziesięć lat później było mu dane sięgnąć po brązowy medal.

Czytaj więcej  2019 rok - jaki był? Słodko-gorzki!

W następnych dwóch latach „Freddie” nie spuścił z tonu. Zajmował odpowiednio czwarte i ponownie trzecie miejsce. Właśnie w 2020 roku przez długi czas miał szansę na złoty medal. Ostatecznie musiał zmierzyć się w biegu dodatkowym o srebro z Taiem Woffinden. Szwed przegrał rywalizację i wywalczył drugi brąz w karierze.

Reklama

Fredrik Lindgren oprócz medali w rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata ma na koncie także szereg sukcesów z reprezentacją Szwecji. W Drużynowym Pucharze Świata wywalczył osiem medali, z czego jeden złoty, w 2015 roku.

Szwed jest żonaty ze swoją menedżerką Caroliną Jonasdotter. 2 października 2020 roku w dniu Grand Prix w Toruniu przyszła na świat ich córka Millie-Li Elisabeth.

W polskiej lidze Fredrik Lindgren od 2018 roku reprezentuje Włókniarz Częstochowa.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

W Lesznie bardziej żyją karami, jakie spadły na trenera Piotra Barona i toromistrza Jana Chorosia (pokłosie przygotowania toru na Fogo Unia - Betard Sparta),...