More
  Strona głównaEkstraligaFredrik Lindgren. Im starszy, tym lepszy

  Fredrik Lindgren. Im starszy, tym lepszy

  -

  W cyklu „Biografie zawodników”

  Szwed pojawił się w cyklu Grand Prix dość szybko. Długo nie potrafił wykorzystać swojego potencjału. Pierwszy medal wywalczył w wieku 33 lat. Lindgren jest zawodnikiem, którego charakteryzuje zadziorność, nieustępliwość oraz bezkompromisowa jazda.

  Fredrik Lindgren urodził się 15 września 1985 roku w Orebro. Karierę w rodzimym kraju rozpoczynał w Indianernie Kumla. Do szerokiego składu drużyny został włączony już w 2000 roku. Trzy lata później trafił do ligi angielskiej. Wolverhampton Wolves miało problemy z kontuzjami i postanowiło sięgnąć po młodego Szweda.

  Czytaj więcej  Deszcz im niestraszny. Lublin czeka na gwiazdy

  Obiecująca postawa Lindgrena w wielu zawodach zaowocowała dziką kartą na Grand Prix Szwecji w Sztokholmie w 2004 roku. Debiutant nie spisał się źle, kończąc turniej z czterema punktami. W tym samym roku Lindgren znalazł angaż w polskiej lidze. W barwach pierwszoligowego GKM-u Grudziądz odjechał jednak tylko jedno spotkanie.

  (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Lindgren jest zawodnikiem, którego charakteryzuje zadziorność, nieustępliwość oraz bezkompromisowa jazda.

  Drzwi do wielkiej kariery otwarł Lindgrenowi sezon 2005. Szwed zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz był w składzie reprezentacji Szwecji, która zajęła 2. miejsce w Drużynowym Pucharze Świata. Rok później walnie przyczynił się do powrotu Falubazu Zielona Góra do Ekstraligi. Lindgren wykręcił w pierwszej lidze średnią 2,260 pkt/bieg.

  Czytaj więcej  Włókniarz Częstochowa: dziś zostały mocno przymknięte drzwi do play off

  Mimo sporych umiejętności w następnych latach Szwed nie był w stanie przekroczyć granicy 2 pkt/bieg w Ekstralidze. Po dłuższym okresie spędzonym w Zielonej Górze Lindgren zaczął często zmieniać kluby, aż w 2015 roku wylądował w łotewskim Lokomotivie Daugavpils, który jeździł w pierwszej lidze. Szwed spędził na Łotwie dwa sezony.

  W 2017 roku przeniósł się do ekstraligowego ROW-u Rybnik. Wielką formą nie imponował, ale rozwinął skrzydła w cyklu Grand Prix. Kontuzja pod koniec sezonu zabrała mu możliwość walki o medal. Rok później Szwed doczekał się miejsca na końcowym podium. Lindgren debiutował w cyklu Grand Prix jako stały uczestnik w 2008 roku, ale dopiero dziesięć lat później było mu dane sięgnąć po brązowy medal.

  Czytaj więcej  I po pierwszych sparingach. Podsumowanie

  W następnych dwóch latach „Freddie” nie spuścił z tonu. Zajmował odpowiednio czwarte i ponownie trzecie miejsce. Właśnie w 2020 roku przez długi czas miał szansę na złoty medal. Ostatecznie musiał zmierzyć się w biegu dodatkowym o srebro z Taiem Woffinden. Szwed przegrał rywalizację i wywalczył drugi brąz w karierze.

  Reklama

  Fredrik Lindgren oprócz medali w rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata ma na koncie także szereg sukcesów z reprezentacją Szwecji. W Drużynowym Pucharze Świata wywalczył osiem medali, z czego jeden złoty, w 2015 roku.

  Szwed jest żonaty ze swoją menedżerką Caroliną Jonasdotter. 2 października 2020 roku w dniu Grand Prix w Toruniu przyszła na świat ich córka Millie-Li Elisabeth.

  W polskiej lidze Fredrik Lindgren od 2018 roku reprezentuje Włókniarz Częstochowa.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...