Strona główna Aktualności Gala po angielsku

Gala po angielsku

-

Reklama

Ma swoją galę podsumowującą sezon PGE Ekstraliga, ma również podsumowanie liga angielska. Może nie aż z taką pompą, jak  organizuje się zakończenie rozgrywek nad Wisłą, ale również jest odświętnie i uroczyście.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich drużyn. najwięcej laurów i gratulacji otrzymali promotorzy mistrza British League – Swindon Robins. Były puchary i nagrody. Była również okazja do rozmów o zakończonych rozgrywkach i o przyszłości. Angielskie drużyny mają ograniczone możliwości finansowe, co powoduje że muszą oszczędzać i nie stać ich na zatrudnienie gwiazd.

Liga angielska dwie dekady temu była potęgą w światowym speedwayu. Wszyscy najlepsi żużlowcy startowali na wyspach. Przyszedł jednak kryzys, z którego do dzisiaj nie potrafią się wydostać. Światowa czołówka żużlowców szybko znalazła zatrudnienie i większe pieniądze w Polsce.

W Anglii wierzą jednak, że British League będzie systematycznie się odradzać. Postęp na przestrzeni ostatnich pięciu sezonów jest zauważalny. Brytyjczycy starają się utrzymać progres. Nadzieję daje nowy kontrakt z telewizja i idące za tym większe środki finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Trener i kapitan Betard Sparty powiedzieli, że… (AUDIO)

Posłuchajcie co po meczu Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz powiedzieli trener wrocławian Dariusz Śledź i kapitan drużyny "Magic" Janowski.Wrocławska Sparta pokonała MrGarden...