Strona główna Aktualności Gdzie kupić bilety na Grand Prix IMS?

Gdzie kupić bilety na Grand Prix IMS?

-

Odpowiedź na to pytanie nie jest sympatyczna, bo brzmi: już nigdzie nie można ich kupić! 55 tysięcy kibiców żużla obejrzy zawody Grand Prix IMS na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. 16 maja na trybunach zasiądzie komplet kibiców, ale w dniu zawodów kasy biletowe będą nieczynne. Dlaczego? Bo wszystkie bilety rozeszły się w przedsprzedaży. Do sprzedaży trafi jeszcze tylko program zawodów.

W turnieju na Narodowym wystąpi trzech Polaków: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek oraz zawodnik z tzw. dziką kartą. Do kogo ona trafi, jeszcze nie wiadomo. Decyzję podejmie Polski Związek Motorowy i wiosną ogłosi jego nazwisko. Żużel na Narodowym zagości po raz szósty. Turnieje Speedway Grand Prix w Warszawie obejrzało dotąd ponad 250 tysięcy kibiców.

– Jeśli chodzi o tempo sprzedaży wejściówek, to tylko raz, przed edycją w 2015 roku było ono większe. Mamy nieco ponad sto dni do zawodów i wkraczamy w decydujący etap przygotowań – mówi Przemysław Szymkowiak, media manager PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. – Wkrótce poinformujemy o wielu działaniach Polskiego Związku Motorowego, które będą miały na celu zjednoczenie kibiców przybywających na PGE Narodowy pod jednym hasłem: „Wszyscy na biało–czerwono”. Chcielibyśmy, aby to była wyjątkowa edycja Grand Prix z Indywidualnym Mistrzem Świata, Bartoszem Zmarzlikiem na czele. To on na PGE Narodowym rozpocznie walkę o obronę złotego medalu. Liczymy także na wsparcie kibiców dla Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. Do Warszawy przyjedzie mnóstwo kibiców z całej Polski, a najliczniejszą grupę, niemal tradycyjnie, stanowić będą fani żużla z Wielkopolski i Mazowsza.

A tak prezentują się wyniki sprzedaży biletów pod kątem geograficznym na “PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland” (poniżej). Widać z nich, w których rejonach Polski żużel jest najpopularniejszy.

TOP-5 województw przodujących w kupnie biletów ma Grand Prix IMS w Warszawie:

Wielkopolskie 17,59 proc.
Mazowieckie 14,73 proc.
Kujawsko-Pomorskie 11,06 proc.
Lubuskie 10,05 proc.
Śląskie 7,31 proc.

Fot.SGPNarodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...