Strona główna Aktualności GKM Grudziądz: mają tajną broń. Strzeżcie się rywale!

GKM Grudziądz: mają tajną broń. Strzeżcie się rywale!

-

W przerwie zimowej przeprowadzono modernizację toru GKM Grudziądz. Krawężniki cofnięto o metr oraz dosypano nowej nawierzchni granitowej. Czy te zmiany pozwolą grudziądzanom uczynić twierdzę ze swojego stadionu?

Reklama

Na razie z wiadomych powodów tylko żużlowcy GKM-u mieli okazję jeździć na owalu przy ulicy Hallera 4. Treningów było na tyle dużo, że większość zawodników raczej spasowała się z torem. Zawodnicy musieli także „połapać kąty”, bo po zmianie geometrii tor jest krótszy i zarazem szerszy. Ważnym elementem przebudowy owalu było również dosypanie 800 ton nawierzchni granitowej. Została ona wymieszana z poprzednią warstwą toru.

– Myślę, że geometria nie zmieniła się znacznie, nie czuję tego na motocyklu. Natomiast nawierzchnia mocno się zmieniła i musiałem trochę posprawdzać różne ustawienia motocykla. Wydaje mi się, że się dopasowałem i mam nadzieję, że najbliższy mecz ułoży się po mojej myśli – mówi Marcin Turowski, lider formacji młodzieżowej GKM-u.

GKM Grudziądz
Czy stadion w Grudziądzu będzie twierdzą nie do zdobycia? (fot. Magazyn Żużel)

Wszystkie zmiany powodują, że rywale, którzy przyjadą na mecz do Grudziądza, mogą być nieco zaskoczeni. Tym bardziej, że na grudziądzkim obiekcie utworzą się nowe szybkie ścieżki, które na początku będą znać tylko gospodarze.

Pierwszy sprawdzian nowej geometrii i nawierzchni odbędzie się w najbliższy wtorek. Wówczas GKM podejmie na swoim torze beniaminka z Rybnika.

To spotkanie zostało przełożone z piątku z powodu złych prognoz pogody. Najbliższy mecz jest okazją do rehabilitacji dla obu drużyn. Patrząc na składy zespołów i na to, że tylko Grudziądzanie zapoznali się nową geometrią toru przy ulicy Hallera 4, to można stwierdzić, że zdecydowanym faworytem spotkania są gospodarze. W żużlu, jak i każdym sporcie wszystko jednak może się zdarzyć.

Awizowane składy na wtorkowy mecz:

MrGarden GKM Grudziądz:

9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artiom Łaguta
14. Denis Zieliński
15. Marcin Turowski

PGG ROW Rybnik:

1. Troy Batchelor
2. Andrzej Lebiediew
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Mateusz Tudzież
7. Kacper Kłosok

Spotkanie będzie transmitowane w stacji Eleven Sports. Pierwszy wyścig startuje o godz. 20:00.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...