Strona główna Aktualności GKM jadąc o pietruszkę wygrywa z Motorem

GKM jadąc o pietruszkę wygrywa z Motorem

-

Po zaciętym spotkaniu GKM Grudziądz pokonał na własnym torze Motor Lublin 46:44. Grudziądzanie pokazali kawał dobrego żużla, mimo że jechali o pietruszkę. Motor Lublin wyjeżdża ze stadionu przy ul. Hallera tylko z punktem bonusowym i mocno oddala się od fazy play-off.

Reklama

Wynik spotkania przez cały mecz oscylował wokół remisu. Tylko dwa wyścigi zakończyły się wynikiem 5:1, co zdarza się bardzo rzadko podczas meczów ligowych.

Czytaj więcej  GKM Grudziądz spakowany na wakacje

Oprócz przyzwoitego ścigania i meczu na styku na uwagę zasługuje także postawa Artioma Łaguty. Rosjanin po raz kolejny był liderem GKM-u, a w dodatku w trzecim wyścigu, pobił swój dotychczasowy rekord toru, osiągając czas 64,86s.

fot. PGE Ekstraliga/Marcin Karczewski
Wynik spotkania przez cały mecz oscylował wokół remisu (fot. PGE Ekstraliga/Marcin Karczewski)

Oprócz Łaguty najlepszy w zespole gospodarzy był Nicki Pedersen. Duńczyk dopiero w ostatnim wyścigu zaznał gorycz porażki, bo na dystansie wyprzedził go Jarosław Hampel. To był świetny mecz tych dwóch starych wyjadaczy. Hampel bowiem podobnie jak Pedersen jechał fantastycznie jak za swoich najlepszych czasów. Obaj panowie ostatecznie zakończyli spotkanie z dorobkiem 13 punktów.

Wyszarpali zwycięstwo

Mimo że Hampel wyprzedził w piętnastej gonitwie Pedersena, to Motor i tak musiał uznać wyższość GKM-u. Przed biegami nominowanymi był remis 39:39. Niezwykle ważny czternasty bieg wygrał Kenneth Bjerre przed parą Motoru. Natomiast we wspomnianym już ostatnim wyścigu zwyciężył Artiom Łaguta, a Nicki Pedersen był trzeci i tym samym grudziądzanie wyszarpali zwycięstwo.

Warto odnotować, że zdecydowanie lepiej niż w poprzednich spotkaniach jechał Przemysław Pawlicki. Dorobek punktowy tego zawodnika nie powala na kolana, ale 29-latek był zadziorny na dystansie i w nagrodę pojechał w wyścigu czternastym.

Czytaj więcej  Pawlicki w Elitserien

Motorowi zabrakło do szczęścia punktów Jakuba Jamroga i Mateja Zagara. Słoweniec wielokrotnie podkreślał, że nie leży mu tor w Grudziądzu i to się sprawdziło.

Teraz nie wszystko jest zależne od drużyny lubelskiej. Motor fazę play-off może uratować chyba tylko zwycięstwo za trzy punkty z Falubazem Zielona Góra, a przypomnijmy, że pierwszy mecz w Zielonej Górze lublinianie przegrali aż czternastoma punktami.

Punktacja: MrGarden GKM Grudziądz – Motor Lublin 46:44

MrGarden GKM Grudziądz

9. Nicki Pedersen – 13 (3,3,3,3,1)

10. Krzysztof Buczkowski – 3 (2,0,1,0)

11. Kenneth Bjerre – 10+2 (2*,2,1*,2,3)

12. Przemysław Pawlicki – 5+1 (1,1*,2,1,0)

13. Artiom Łaguta – 14 (3,3,2,3,3)

14. Kacper Łobodziński – 0 (0,0,0)

15. Denis Zieliński – 1 (1,0,0)

16. Roman Lachbaum – ns

Motor Lublin 

1. Jakub Jamróg – 1+1 (0,1*,-,-)

2. Grigorij Łaguta – 9 (0,2,2,3,2)

3. Matej Zagar – 5+1 (1,0,1,2,1*)

4. Jarosław Hampel – 13 (3,3,3,2,2)

5. Mikkel Michelsen – 8+1 (2,2,3,1*,0)

6. Wiktor Lampart – 4 (3,1,0,w)

7. Wiktor Trofimow jr – 4+2 (2*,1*,0,1)

8. Wiktor Firmuga – ns

fot. PGE Ekstraliga/Marcin Karczewski

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...