More
  Strona głównaAktualnościGKM: jedna wiadomość dobra, druga zła

  GKM: jedna wiadomość dobra, druga zła

  -

  Jedna wiadomość jest dobra, druga zła. Ale nie wiadomo, czy ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz ma się bardziej cieszyć czy martwić?

  Reklama

  Dobra wiadomość jest taka: Nicki Pedersen dostał zgodę duńskiej federacji i w niedzielę może wystartować w meczu przeciwko Eltrox Włókniarzowi Częstochowa.

  „Odwołanie naszego zawodnika od decyzji duńskiej federacji DMU zostało rozpatrzone pozytywnie. Czekamy na komunikat PZM potwierdzający zgodę na start Duńczyka” – przekazał grudziądzki klub. Kibice GKM odetchnęli z ulgą, ale innych kłopotów wciąż nie brakuje.

  Czytaj więcej  Krzysztof Kasprzak na musiku

  I tutaj zła wiadomość. Dotyczy ona wypadku i kontuzji Mateusza Bartkowiaka. Junior żółto-niebieskich w tym sezonie w lidze już nie wystartuje.

  (fot. Magayzn Żużel /Mariusz Cwojda) Mateusz Bartkowiak w tym sezonie w lidze już nie wystartuje

  Do wypadku, w którym ucierpiał Mateusz Bartkowiak doszło w turnieju z udziałem zaplecza kadry narodowej juniorów w Bydgoszczy. Junior trafił do szpitala, gdzie u zawodnika stwierdzono złamanie kości śródstopia lewej nogi.

  Czytaj więcej  Kobiety współtworzą żużel [GALERIA]

  „We wtorkowe popołudnie Mateusz Bartkowiak udał się na Turniej Zaplecza Kadry Juniorów do Bydgoszczy. Tam już w trzecim wyścigu, na wyjściu z pierwszego łuku, zabrakło miejsca dla naszego juniora, przez co zanotował groźny upadek. W konsekwencji wychowanek gorzowskiej Stali został odwieziony do bydgoskiego szpitala. Pierwsze diagnozy mówiły o kontuzji lewej nogi. Badania potwierdziły, że złamaniu uległy kości śródstopia. Jak na razie nie wiadomo, ile potrwa przerwa w startach naszego zawodnika – napisał grudziądzki klub w specjalnie wydanym komunikacie.

  Bartkowiak nie wystąpi w ostatnim meczu sezonu, który dla GKM jest szalenie ważny – zdecyduje o przyszłości drużyny. Grudziądzanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i tylko zwycięstwo w konfrontacji z częstochowskimi „Lwami” daje nadzieję ratunku przed degradacją.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...