More
  Strona głównaAktualnościGKM ma nowego zawodnika. Z Leszna

  GKM ma nowego zawodnika. Z Leszna

  -

  ZOOLeszcz GKM Grudziądz walczył do końca i opłaciło się. Nowym zawodnikiem „Gołębi” został Kacper Pludra z Fogo Unii Leszno.

  W Grudziądzu satysfakcja i zadowolenie, że w końcu mają nowego juniora. Władze GKM najpierw przez wiele tygodni walczyły o transfer Mateusza Bartkowiaka, ale gdy ten zdecydował się zostać w macierzystym klubie z Gorzowa, to w Grudziądzu wdrożyli plan B. Na celownik wzięli Kacpra Pludrę. 19-latek z Leszna został wypożyczony, właśnie podpisał kontrakt w nowym klubie.

  Gorzej wygląda sytuacja kadrowa w leszczyńskiej Unii. Biało – niebiescy zostali z jednym juniorem. Drugim ma być debiutant Hubert Jabłoński. Wychowanek klubu w lutym skończy 16 lat. W lidze jeszcze nie startował, więc cudów od niego nie można oczekiwać. Wcześniej leszczyńskie Byki rozstały się z Krzysztofem Sadurskim.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Nowym zawodnikiem „Gołębi” został Kacper Pludra z Fogo Unii Leszno.

  Inna sprawa, że ani Pludra ani Sadurski nie gwarantują bardzo dobrych i dobrych wyników. Obaj to niewiadoma. Sadurski w ekstralidze w 10 meczach wywalczył 11 punktów. Trochę więcej uzbierał Pludra (śr.bieg 0,85 pkt). Właściciele Unii zaryzykowali, rozstając się z wychowankami. O ile transfer Sadurskiego jest definitywny, to Pludra został wypożyczony.

  Unia na transferach zarobiła finansowo, ale prawdopodobnie straciła sportowo. Ale dzisiaj nie można tego definitywnie przesądzić. Dużo zależy jak wkomponuje się do zespołu drugi junior (zakładając, że pierwszym jest Damian Ratajczak) i ile punktów będzie zdobywał w lidze. Na Strzeleckiej głośno o tym nie mówią, ale prawdopodobnie właściciele wzięli głęboki oddech i dają sobie czas na odbudowę zespołu. Wiedzą, że nie nastąpi to z dnia na dzień. Potrzeba czasu, by menadżer Piotr Baron po stracie Emila Sajfutdinowa i dwóch juniorów, poukładał klocki na nowo.

  Reklama

  Ryzyko może opłacić się, gdy okaże się, że Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, Jason Doyle wprowadza drużynę do play off (awansuje aż 6 drużyn) i w sierpniu lub wrześniu może sprawią jakąś niespodziankę w konfrontacji z wyżej notowanym przeciwnikiem. I do tego, klub zgarnie pół miliona złotych za dwa transfery juniorów.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...