Strona główna II liga 7R Stolaro Stal Rzeszów Gorąco w Stali! Sponsorzy już nie chcą współpracować z zarządem!

Gorąco w Stali! Sponsorzy już nie chcą współpracować z zarządem!

-

Nie milkną echa po niedzielnych wydarzeniach w Rzeszowie. Miejscowa Stal przegrała walkowerem z Kolejarzem Opole. Główni sponsorzy rzeszowskiego klubu nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z dotychczasowym zarządem.

Przypomnijmy, że w niedzielę przy ulicy Hetmańskiej miała nastąpić w Rzeszowie długo wyczekiwana inauguracja sezonu. Do tego jednak nie doszło, bo nie pozwalał na to stan toru. Sędzia Jerzy Najwer orzekł walkower 40:0 dla gości, a kibice ze smutnymi minami opuszczali stadion.

Stal Rzeszów zamierzała w najbliższym odwołać się od decyzji arbitra i wnioskować o powtórne rozegranie meczu. Kolejny dzień przyniósł jednak nowe okoliczności, które powodują, że w Rzeszowie jest bardzo napięta atmosfera.

Czytaj więcej  Betard Sparta Wrocław daje wzór i się szczepi

 

Główni sponsorzy klubu, czyli firmy Stolaro oraz Texom wydały mocne oświadczenie.

– Jako zarząd Stolaro Sp. z o.o. oraz Texom Sp. z o.o chcielibyśmy przeprosić kibiców za zaistniałą wczoraj sytuację. Jako sponsorzy, ale głównie jako wieloletni kibice jesteśmy wstrząśnięci i głęboko zaniepokojeni wczorajszymi wydarzeniami. Uważamy, że to co się wczoraj stało to efekt zaniedbań i zaniechań obecnego zarządu pod wodzą Pana Prawelskiego oraz doboru nieodpowiednich osób w klubie – napisano we wspólnym oświadczeniu firm.

– Przez 70 lat historii rzeszowskiego speedwaya nie było w Naszym mieście sytuacji, żeby klub na swoim domowym obiekcie nie mógł przygotować odpowiedniej, regulaminowej oraz bezpiecznej dla zawodników nawierzchni. W Naszej opinii jest to pokłosie całego procesu decyzyjnego za który odpowiada prezes Prawelski ze swoją ‘drużyną – dodano.

Czytaj więcej  Jarek pomaga chorej dziewczynce

W dalszej części oświadczenia sponsorzy piszą m.in. o kuriozalnym wypożyczeniu Adriana Cyfera za 40 tys. złotych. Kwota została przelana Arged Malesie Ostrów, ale zawodnik trafił do drużyny wtedy, gdy kadra drużyny była skompletowana. Dodatkowo kwota wydana na wypożyczenia miała trafić do szkółki na rozwój młodzieży.

Reklama

Właściciele firm Stolaro oraz Texom zapewniają, że nie zamierzają dalej współpracować z obecnym zarządem. Być może w klubie szykuje się prawdziwa rewolucja.

– Na dzień 7.06.2021 zawieszamy współpracę oraz sponsoring do czasu podania się do dymisji ww. osób. Informujemy, że mamy środki oraz kompetencje do przejęcia władzy w sekcji żużlowej drużyny startującej w 2. Lidze Żużlowej, w czasie, aby miała jeszcze realne szanse walki o play-off oraz awansu do 1. Ligi Żużlowej. Mamy nadzieję, że nie jest jeszcze za późno dla żużla w Rzeszowie – podsumowano w oświadczeniu.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...