Zamknij

Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2020 - jak to się zaczęło

11:17, 24.01.2020 Aktualizacja: 13:28, 08.08.2021
Skomentuj

 -- ARTYKUŁ SPONSOROWANY --

Fani żużlu, który cieszy się imponującą popularnością w Polsce, powinni już zacząć przygotowywać się do nadchodzącego wydarzenia, jakim jest Grand Prix 2020. Za kilka miesięcy, a konkretniej w maju odbędzie się kolejny turniej żużlu. Kibice z całego świata zgromadzą się na PGE Narodowym w Warszawie. Szczegóły na temat wydarzenia oraz informację dotyczące biletów znajdziecie poniżej.

Grand Prix 2020 w Warszawie, czyli żużel narodowy - bilety

Tegoroczny turniej odbywający się na PGE Narodowym to już szósta odsłona tego wydarzenia w tym miejscu, która odbędzie się 16 maja bieżącego roku. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć zmagania Bartosza Zmarzlika, wychowanka gorzowskiej Stali, który w ubiegłym roku zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata. Grand Prix 2020 to idealna okazja, aby na żywo zobaczyć, jak tworzy się historia polskiego żużlu. Pełną gamę biletów na to wydarzenie możecie znaleźć tutaj: https://www.alebilet.pl/bilety/grand_prix_polski_na_zuzlu_warszawa_2020

Serwis Alebilet umożliwia zakup biletów na rynku wtórnym w bezpieczny i legalny sposób, przez co otrzymujecie gwarancję, że Wasze bilety do Was dotrą, a Wy nie stracicie pieniędzy.

Od czego wszystko się zaczęło?

Historia tego wydarzenia sięga połowy lat 90. ubiegłego wieku, jednak korzenie sięgają dużo głębiej. Wcześniejsza wersja tego wydarzenia, czyli Speedway World Championship (Indywidualne Mistrzostwa Świata Na Żużlu) organizowane były już od 1936 roku. Pomimo upływu lat wydarzenia pod szyldem FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej) ściągają tłumy na stadiony w całej Europie.

Co roku organizowane są serie turniejów, których celem jest ustanowienie mistrza świata w żużlu. Polscy zawodnicy dość wyraźnie zapisali się w historii tego sportu. Zeszłoroczne zwycięstwo Bartosza Zmarzlika spowodowało, że nasz kraj posiada trzech zwycięzców w historii Grand Prix. Pierwszym z nich był Jerzy Szczakiel, który zdobył swój tytuł w 1973 oraz Tomasz Gollob, który wygrał turniej w 2010 roku.

Przebieg Grand Prix na Żużlu

Nie jest tajemnicą, że zasady dotyczące przebiegu turnieju z czasem się zmieniały. Początkowo, rozgrywka przebiegała według zasady każdy z każdym, co pozwalało na uszeregowanie zawodników do tzw. biegów finałowych, które toczyły się o poszczególne miejsca. W 1998 r. zasady zmieniły się dość znacząco, ponieważ zawodnik, który dwukrotnie osiągnął słaby wynik w wyścigu, był dyskwalifikowany. Zmieniła się również ilość zawodników biorących udział w rozgrywce, a konkretnie wzrosła z 16 do 24.

Finalnie, w 2005 roku powrócono do pierwotnej istoty całego turnieju, przez co kibice znów mogli oglądać zmagania zawodników w tzw. turnieju dwudziestobiegowym. Struktura konkursu od ostatniej modyfikacji nie została zmieniona, pomimo że zasady punktowania były wielokrotnie modernizowane. Obecnie wszystkie zdobyte punkty wlicza się do klasyfikacji ogólnej, która ostatecznie wyłania zwycięzcę i medalistów.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie poprzednimi edycjami tego wydarzenia, warto pomyśleć o biletach z wyprzedzeniem, zanim zrobi się ciepło. Nasz reprezentant - Bartosz Zmarzlik liczy na nasze wsparcie!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%