Strona główna Aktualności Grand Prix: wprowadzają plan awaryjny

Grand Prix: wprowadzają plan awaryjny

-

Reklama

Cykl Grand Prix został okrojony o kolejne dwie rundy. Zarządca cyklu – firma BSI podjął decyzję o odwołaniu turniejów w Malili oraz Hallstavik. Organizatorzy rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata wprowadzają w życie plan awaryjny.

W Hallstavik miało się odbyć Grand Prix Szwecji, które było zaplanowane na 25 lipca. Natomiast 15 sierpnia w Malili żużlowcy mieli rywalizować o zwycięstwo w GP Skandynawii. Turnieje w Szwecji nie są jedynymi, które zostały odwołane. Już wcześniej organizatorzy oświadczyli, że nie dojdzie do skutku GP Wielkiej Brytanii planowane na 18 lipca.

SGP speedway USA
Cykl Grand Prix został okrojony o kolejne dwie rundy (fot. Magazyn Żużel)

Przedstawiciele BSI poinformowali na oficjalnej stronie Speedway Grand Prix, że zamierzają przeprowadzić w sezonie 2020 co najmniej 8 rund cyklu. Nie chcą bowiem, aby prestiż indywidualnych mistrzostw świata stracił na wartości. Szczegóły nowego terminarza zostaną jednak podane dopiero w najbliższych tygodniach. BSI pracuje bowiem cały czas nad tym, aby ich produkt był jak najbardziej atrakcyjny.

Patrząc na obecną sytuację i harmonogram terminów, deklaracja BSI wydaje się niewiarygodna. Mimo wszystko trzymamy kciuki, aby plan angielskiej firmy się powiódł.

Mamy jednak dla przedstawicieli BSI pewną radę: Panowie, bierzcie się do roboty, weźcie przykład z włodarzy cyklu SEC (indywidualne mistrzostwa Europy) i jak najszybciej ogłaszajcie nowy terminarz walki o miano najlepszego żużlowca globu.

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...