Strona główna Aktualności Grudziądz modernizuje stadion żużlowy

Grudziądz modernizuje stadion żużlowy

-

GKM Grudziądz modernizuje swoją twierdzę. Dlatego grudziądzki stadion żużlowy jest obecnie placem budowy. Tor żużlowy przy ulicy Hallera w przeszłości już nieraz okazywał się dużym atutem gospodarzy, ale teraz zachodzą na nim zmiany. Konieczność zmian częściowo wynika z “wymogu licencyjnego”.

Tor w Grudziądzu jest krótki i często jego nawierzchnia była twarda jak skała. Dlatego przyjezdni nierzadko mieli kłopoty, by rozszyfrować nawierzchnię i znaleźć klucz do sukcesu. Za to miejscowi zawodnicy nigdy nie kryli, że na własnym owalu czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie.  Aktualnie na stadionie żużlowym w Grudziądzu trwa  modernizacja.

W najbliższych dniach w Grudziądzu zamontują odwodnienie liniowe. W związku z tym przebudowany zostanie krawężnik toru. Wewnętrzną krawędź owalu przesuną około metr wgłąb murawy. A po zakończeniu tego etapu prac ekipy budowlane uzupełnią nawierzchnię toru materiałem granitowym. Roboty zakończą się jeszcze przed pierwszymi marcowymi treningami, tak by  zawodnicy mieli stadion żużlowy  do dyspozycji w najgorętszym okresie przygotowań do sezonu. 

Czy zmiany na stadionie żużlowym w Grudziądzu wpłyną również na ukształtowanie geometrii toru? Owal GKM już tak nie należał do łatwych, a gdyby po zmianach jeszcze bardziej się zmienił, to ciekawe, co na to powiedzą drużyny gości. Pierwsze mecze mogą dla nich okazać się totalną niespodzianką.

Na robotach skorzystają kibice, bo modernizacja obejmie też toalety dla nich (kiepska infrastruktura stadionowa dla kibiców jest zmorą wielu obiektów w Polsce). Inwestycje są efektem wymogów podyktowanych przez Ekstraligę Żużlową i mają obowiązywać w procesie licencyjnym od następnego sezonu. Dlatego w Grudziądzu postanowili nie czekać i wykorzystując sprzyjającą aurę ruszyli z pracami.

Po zakończeniu remontu, tor zostanie poddany weryfikacji przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Tutaj zobacz, jaki stadion budują w Lublinie

fot. GKM Grudziądz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...