Strona główna Aktualności Hampel się zdenerwował i uderzył Pedersena

Hampel się zdenerwował i uderzył Pedersena

-

Mecz MrGarden GKM Grudziądz – Motor Lublin trzymał w napięciu do ostatniego wirażu. Napięcie było duże, bo i stawka zawodów ogromna. Motor walczy o pierwszą czwórkę i porażka pokrzyżowała jego plany.

Reklama

W 15 biegu na starcie stanęli najlepsi zawodnicy meczu: Artiom Łaguta i Nicki Pedersen oraz Jarosław Hampel i Mikkel Michelsen. Łaguta pojechał na grudziądzkim owalu w swoim stylu i był poza zasięgiem rywali. Walkę o 2 punkty stoczyli Pedersen i Hampel. Podczas jednej z akcji na torze zrobiło się gorąco. Nicki atakował, ale zawodnik Motoru mu uciekł. Po wyścigu obaj podjechali do siebie. Krótka dyskusja i Hampelowi puściły nerwy. Telewizja tego nie pokazała, o czym napisał na Twitterze Rafał Gurgurewicz, dziennikarz, ambasador PGE Ekstraligi i znany żużlowy statystyk.

Hampel Lublin
PO 15. biegu Hampelowi puściły nerwy (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

– Słabe zachowanie po biegu Jarka Hampela, który wymierzył backhendowy cios w Nickiego. Reakcja Duńczyka nadspodziewanie spokojna – zrelacjonował zdarzenie Rafał Gurgurewicz.

Czytaj więcej  Nicki Pedersen wściekły na organizatora

Gdy inni użytkownicy Twittera zaczęli dopytywać o szczegóły, Gurgurewicz doprecyzował: – Dyskutowali trochę i nagle Hampel go uderzył.

Rywalizacja na żużlu niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny. Zwłaszcza gdy dochodzi na torze do niebezpiecznej sytuacja i presja wyniku przekracza normę. Tak było wczoraj w Grudziądzu. Motor po porażce z GKM mocno skomplikował swoja sytuację.

Lublinianie w ostatnim meczu rundy zasadniczej zmierza się u siebie z RM Solar Falubazem Zielona Góra. Chcą awansować do play off musza wygrać – najlepiej za 3 punkty. Zapowiada się pyszny finał rundy zasadniczej. Tylko Fogo Unia jest pewna walki o medale. O pozostałe trzy miejsca w play off rywalizuje aż 5 drużyn.

Czytaj więcej  Motor Lublin górą! Paweł Przedpełski zasłużył na czerwoną kartkę?

Sytuacja w tabeli pod względem emocji i atrakcyjności, palce lizać. Czekamy na decydujące rozstrzygnięcia.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...