Strona główna Aktualności I i II liga bez kibiców nie pojadą

I i II liga bez kibiców nie pojadą

-

Reklama

Główna Komisja Sportu Żużlowego rozmawiała z prezesami klubów I i II ligi. Tematem konsultacji była przyszłość ligowych rozgrywek w kontekście zagrożenia epidemią koronawirusa.

GKSŻ razem z klubami postanowili, że w momencie odwołania przez Prezesa Rady Ministrów stanu epidemicznego w Polsce oraz umożliwienia organizacji imprez masowych, zostanie podana informacja o rozpoczęciu rozgrywek żużlowych I i II ligi – przy zachowaniu, w zależności od okoliczności, wymaganego czasu koniecznego do przygotowania gotowości startowej zawodników i klubów.

Kluby nie chcą rozgrywać meczów bez udziału publiczności. Nie jest tajemnicą, że wpływy ze sprzedaży biletów i karnetów stanowią znaczący procent środków przy tworzeniu klubowych budżetów.

– Dziękujemy wszystkim działaczom za aktywny udział w konsultacjach i za zrozumienie dla ostatnich decyzji, które podejmowała Główna Komisja Sportu Żużlowego. Nie mam wątpliwości, że całe środowisko żużlowe jest w tych trudnych czasach zjednoczone. To bardzo budujące – skomentował za pośrednictwem polskizuzel.pl przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Musisz przeczytać

Stal Gorzów ściąga posiłki. Włókniarz powinien się bać?

Dzisiaj na treningu Moje Bermudy Stal Gorzów ma przywitać świeżo zakontraktowanego Jacka Holdera. Outsider ligowej tabeli pozyskał go z Apatora Toruń, wykorzystując regulaminową nowość...