Strona główna Aktualności I i II liga bez kibiców nie pojadą

I i II liga bez kibiców nie pojadą

-

Główna Komisja Sportu Żużlowego rozmawiała z prezesami klubów I i II ligi. Tematem konsultacji była przyszłość ligowych rozgrywek w kontekście zagrożenia epidemią koronawirusa.

GKSŻ razem z klubami postanowili, że w momencie odwołania przez Prezesa Rady Ministrów stanu epidemicznego w Polsce oraz umożliwienia organizacji imprez masowych, zostanie podana informacja o rozpoczęciu rozgrywek żużlowych I i II ligi – przy zachowaniu, w zależności od okoliczności, wymaganego czasu koniecznego do przygotowania gotowości startowej zawodników i klubów.

Kluby nie chcą rozgrywać meczów bez udziału publiczności. Nie jest tajemnicą, że wpływy ze sprzedaży biletów i karnetów stanowią znaczący procent środków przy tworzeniu klubowych budżetów.

– Dziękujemy wszystkim działaczom za aktywny udział w konsultacjach i za zrozumienie dla ostatnich decyzji, które podejmowała Główna Komisja Sportu Żużlowego. Nie mam wątpliwości, że całe środowisko żużlowe jest w tych trudnych czasach zjednoczone. To bardzo budujące – skomentował za pośrednictwem polskizuzel.pl przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...