Strona główna Aktualności I po urlopie. Najwyższy czas brać się do roboty

I po urlopie. Najwyższy czas brać się do roboty

-

Żużlowcy w grudniu rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze treningi zaliczyła już Unia Leszno. Indywidualnie ćwiczą m. in. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Grigorij Łaguta i Leon Madsen.

Reklama

Niektórzy zawodnicy wykorzystali czas na odpoczynek i po zakończeniu ligowych zmagań wyskoczyli na krótki rekonesans. Artiom Łaguta zabrał rodzinę na wakacje na Malediwy, natomiast Nicki Pedersen z partnerką odwiedzili Dubaj.

Nicki Pedersen z partnerką odwiedzili Dubaj (fot. Instagram Nicki Pedersen)

Patryk Dudek skorzystał z uroków gór i bryzy morskiej, gdyż odpoczywał w górach i wszedł na Śnieżkę po stronie Czech i kilka dni spędził nad morzem w Dziwnówku. Wiktor Lampart może zapisać na swoim koncie zdobycie Kasprowego Wierchu. W góry wybrał się również Szymon Woźniak z rodziną. Bracia Pawliccy i Maciej Janowski połączyli nie tylko siły, ale również przyjemne z pożytecznym i na wypad w góry zabrali motocykle crossowe oraz sprzęt do biegania. Paweł Przedpełski na jesienne treningi zakupił rower MTB. Na rowerze regularnie jeździ Leon Madsen i jak twierdzi, nie może doczekać się nowego sezonu.

Czytaj więcej  Kanał Magazyn Żużel na YouTube (VIDEO)

Kilka dni dobrej pogody wykorzystał Wadim Tarasienko. Nowy zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz pojeździł na crossie. Rosjanin nie wyklucza powrotu na crossowisko jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od pogody. Na motocrossie jeździli tez Grigorij Łaguta i Paweł Łaguta.

W bardziej komfortowej sytuacji znajdują się Australijczycy, którzy na zimę wrócili do ojczyzny. W Australii pogoda dopisuje i można trenować na żużlowym torze. Na antypodach w styczniu zaplanowano kilka turniejów. Żużlowcy będą ścigać się w Mildurze. Udział zapowiedział m. in. Jason Crump. Organizatorzy reklamują zawody jako pojedynek byłego mistrza świata z aktualnym, czyli konfrontację Crumpa z Jaimonem Lidseyem, indywidualnym mistrzem świata juniorów.

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...