Strona główna I i II liga „Jacek Rempała trenerem Unii? Pierwsze słyszę”

„Jacek Rempała trenerem Unii? Pierwsze słyszę”

-

Autor zdjęcia:Archiwum

Rozmowa z Grzegorzem Hablem – p.o. prezesa Unii Tarnów

Na razie tak średnio to wszystko wygląda. Nowy prezes Unii Tarnów szybko zrezygnował, z klubem oficjalnie pożegnał się już Dawid Rempała. Kto kolejny?

(fot. Archiwum rozmówcy) Grzegorz Habel z Marcinem Gortatem

(cisza). Taka niestety rzeczywistość. Tak się dzieje, jeżeli przez lata problemy się nawarstwiały, a klub z hukiem spada z ligi. Trzeba przełknąć niektóre rzeczy, ale też robić porządek i szybko próbować to odbudować. Można było spodziewać się różnych problemów i teraz właśnie wychodzą. Zawodnicy Unii Tarnów są kuszeni przez naszych bądź konkurentów, bądź „przyjaciół”. Dostają propozycje z różnych klubów i II i z I ligi. Wiemy o tym, ale pracujemy nad tym, żeby kibice w Tarnowie wcale nie mieli takich smutnych min.

Ale odejście Dawida Rempały to wcale nie będzie jedyne osłabienie.

Nie wiem. Nie potrafię dzisiaj odpowiedzieć. Cóż ja mogę dzisiaj powiedzieć? Okienko transferowe otwiera się 1 listopada i wtedy inne kluby będą ogłaszać swoje składy i mam nadzieję, że my także będziemy mogli się pochwalić.

Raczej nie kontraktem z Ernestem Kozą. Wybrał Start Gniezno.

Czytaj więcej  Brakuje (prawdziwych) ekspertów

(cisza). Ale to pan to powiedział. Byłbym mocno nieprofesjonalny, gdybym panu to potwierdził w połowie października. Nie, nie zrobię tego na pewno. Jeśli Ernest ma ochotę, niech sam powie o swoich planach na przyszły sezon. Będę konsekwentny, żadnych nazwisk pan ode mnie nie wydusi. Przynajmniej na razie.

Jest w ogóle coś optymistycznego, na co czekają kibice Unii?

Tak. Przyszły tydzień będzie kluczowy, dla najbliższej przyszłości kluby. Mamy kilka bardzo ważnych spotkań, od których wiele zależy. Dopiero po nich, możemy rozmawiać o jakichś szczegółach i konkretach.

A spotkanie z głównym sponsorem, Grupą Azoty już było, czy w ogóle go nie będzie?

Czytaj więcej  Prezes rawickiego klubu wydał oświadczenie

Grupa Azoty to jest główny partner Unii Tarnów w sezonie 2021. Partner, z którego jesteśmy bardzo dumny. Obowiązuje nas nadal umowa. I z tą firmą będziemy prowadzić najważniejsze rozmowy. Tyle, w tym temacie chciałbym powiedzieć. Koniec, kropka.

Zawodników na rynku praktycznie już nie ma. Trener Jacek Rempała bezczynnie czeka, czy jednak z kimś rozmawia?

Jak to trener Jacek Rempała? Pierwsze słyszę, że Jacek Rempała ma być trenerem Unii Tarnów za rok. On ma dużo swoich obowiązków na głowie.

Reklama

Tak się mówi na mieście, że ma objąć Unię.

Być może czegoś nie wiem? Może ktoś dogadał się z Jackiem poza moimi plecami? Ale skoro pełnię obowiązki prezesa to raczej nie (śmiech).

Czyli będzie ktoś inny. Zostaje Marian Wardzała. Może on?

Może (śmiech). Porozmawiamy za tydzień o tej porze. Wtedy mam nadzieję, będzie już o czym. Nie wyciśnie pan ze mnie nic.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...