Strona główna Aktualności Jaimon Lidsey: ręce składały się do oklasków

Jaimon Lidsey: ręce składały się do oklasków

-

Reklama

21-letni Australijczyk Jaimon Lidsey wczoraj błysnął w PGE Ekstralidze. W meczu z Fogo Unią Leszno – Motor Lublin zastąpił Brady’ego Kurtza i spisał się rewelacyjnie. Wygrał dwa pierwsze swoje starty i co najważniejsze, uczynił to w stylu po którym ręce same składały się do oklasków.

– Nie miałem tremy, bardzo chciałem dobrze pojechać – mówi Jaimon Lidsey, który po meczu cieszył się, ze dostał szansę. – Miałem dobrze spasowany motocykl do warunków na torze. Byłem szybki i to pozwalało na skuteczne ściganie.

Jaimon Lidsey
– Nie miałem tremy, bardzo chciałem dobrze pojechać – mówi Jaimon Lidsey (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Młodzieżowy mistrz Australii musiał trochę poczekać aż dostanie szansę. Już podczas treningów na “Smoku” dało się odczuć, że brakuje mu rywalizacji o stawkę. W klubie mieli nadzieje, że sobie poradzi. “Jaymo” zrobił więcej – pozytywnie zaskoczył swoja postawą.

Czytaj więcej  Jaimon Lidsey w głównej roli w Australii (FILM)

– Rok temu (22 czerwca 2019 – dop.red.) w Lublinie debiutowałem w ekstralidze i tak się złożyło, że dzisiaj znowu trafiłem na drużynę z Lublina – zauważył Australijczyk, który pochodzi z okolic Mildury i naukę jazdy na żużlowym motocyklu pobierał u Leigha Adamsa. To właśnie były żużlowiec Unii z Mildury polecił Lidseya leszczyńskim działaczom.

Czytaj więcej  Mildura żużlem pachnąca

Lidsey będzie w gronie faworytów indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Co ciekawe, jego największymi konkurentami mogą okazać się klubowy kolega Dominik Kubera i lublinianin, z którym wczoraj się ścigał – Wiktor Lampart.

Zobaczymy, czy “Jaimo” w Lesznie na dłużej posadził na ławkę Brady’ego Kurtza. Leszczyńskie Byki dwa następne mecze rozegrają na wyjazdach – w Grudziądzu i Rybniku.

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...