Strona główna Aktualności Jakub Błaszczykowski zaprosił żużlowców

Jakub Błaszczykowski zaprosił żużlowców

-

Hala Sportowa Częstochowa gościła uczestników charytatywnego turnieju piłkarskiego z udziałem gwiazd sportu i estrady. Gospodarzem był Jakub Błaszczykowski, piłkarz reprezentacji Polski i krakowskiej Wisły. Imprezę zorganizowała fundacja „Ludzki gest”.

Reklama

Żużlowcy grali w nogę

Zaproszenie Jakuba Błaszczykowskiego, byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski do udziału w zawodach przyjęli również żużlowcy – Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Piłkarski turniej zorganizowano na szczytny cel. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci, będących w trudnej sytuacji życiowej, na rozwój ich talentu i zainteresowań.

W turnieju organizowanym przez fundację Jakuba Błaszczykowskiego, oprócz żużlowców, wzięli też udział inni znani sportowcy. To m. in. Anita Włodarczyk, Agnieszka Radwańska, Joanna Jędrzejczyk, Łukasza Piszczek, Piotr Gacek, Paweł Brożek, Kajetan Kajetanowicz, Mariusz Wlazły, Paweł Małaszyński, Piotr Małachowski, Artur Siódmiak. W piłkę grała też Anna Wyszkoni. W finałowym meczu drużyna “Zielonych” pokonała “Niebieskich” 4:2. Jednego gola zapisał na swoim koncie Bartosz Zmarzlik. Sobotni wieczór w hali sportowej Częstochowa zakończył koncert. Wystąpiły m. in. gwiazdy polskiego hip-hopu KeaN, FEJZ, POKAHONTAZ, Jeden Osiem L, Plan BE, OSTRY/Bezimienni i O.S.T.R.

Reklama

Nic na pokaz

Jakub Błaszczykowski znany jest ze swych charytatywnych gestów. Najbardziej cenne jest to, że były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski nie robi tego na pokaz. Dawid Błaszczykowski, członek zarządu fundacji Ludzki gest i jednocześnie brat Jakuba Błaszczykowskiego tłumaczy tak:

-Powody, dla których Kuba angażuje się społecznie są bardzo proste. Kuba charytatywnie niczego nie robi po to, żeby ludzie o tym wiedzieli i żeby mówili, jaki jest dobry. Kiedy był młody, to zawsze powtarzał: Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał.

Celem fundacji Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki gest” jest „kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspieranie ich rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kultury fizycznej. Fundacja – organizując turnieje sportowe, koncerty charytatywne, itp., zbierając w ten sposób fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi. Grono przyjaciół Fundacji, którzy bezinteresownie wspomagają ją w tych działaniach powiększa się z każdym miesiącem.”

fot. TWITTER/PGE Ekstraliga/Julia Pożarlik.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...