More
  Strona głównaAktualnościJakub Miśkowiak nagrodzony czekiem

  Jakub Miśkowiak nagrodzony czekiem

  -

  Jakub Miśkowiak, mistrz świata juniorów, ma za sobą znakomity sezon. Żużlowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa, który mieszka w Rawiczu, wygrywał nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również w kraju nie miał sobie równych w kategorii juniorów. Świetne wyniki notował również w meczach ekstraligi.

  Sukcesy młodego zawodnika doceniły również władze Rawicza. Podczas sesji rady miasta i gminy Rawicz, Jakub Miśkowiak w towarzystwie mamy i wujka (były żużlowiec Robert Miśkowiak) odebrali gratulacje. Kuba po odebraniu gratulacji podziękował i powiedział, że zamiłowanie do żużla odziedziczył po swoim wujku Robercie Miśkowiaku, Mistrzu Świata Juniorów z 2004 r.

  Czytaj więcej  Wczoraj się ścigał, a dzisiaj ma pozytywny wynik testu?
  (fot. Gmina Rawicz) Jakub Miśkowiak został nagrodzony przez władze rodzinnnego Rawicza za osiagnięcia sportowe

  – Moim marzeniem było zdobycie tytułu mistrza świata jak wujek przed laty, i tak też się stało – mówił Jakub Miśkowiak. – Zrobiłem to dla siebie, dla rodziny, dla klubu i dla Rawicza. Cieszę się, że zostałem doceniony i jestem kojarzony z tym miastem.

  Czytaj więcej  Wyczekiwany powrót do składu. Fogo Unia Leszno będzie jeszcze mocniejsza

  Jakub Miśkowiak oprócz gratulacji otrzymał symboliczny czek na kwotę 10 tysięcy złotych, jako nagrodę za bardzo dobre wyniki sportowe w 2021 roku. Burmistrz Grzegorz Kubik i radni dziękowali młodemu sportowcowi również za promocję miasta. Władze miasta poinformowały, że niedługo w Rawiczu w klubie Kolejarz ma powstać żużlowa szkółka, która zajmie się szkoleniem młodzieży i promowaniem talentów.

  Reklama

  – Dla chłopców, którzy zaczynają przygodę z żużlem możesz być wzorem i w wolnych chwilach udzielać wskazówek, jak odnosić sukcesy – mówił burmistrz Grzegorz Kubik.

  Oprócz Miśkowiaka nagrodę i gratulację utrzymał również pływak Kacper Bidowaniec, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym. Lautear nie mógł stawić się na sesji miejskiej. Nagrodę i gratulacje odebrał jego tata.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...