Strona główna Ekstraliga Jan Szydlik: Wierzę, że dla GKM to będzie mecz sezonu

Jan Szydlik: Wierzę, że dla GKM to będzie mecz sezonu

-

Rozmowa z Janem Szydlikiem – byłym zawodnikiem GKM Grudziądz

Jak wrażenia po meczu Unia Leszno – GKM Grudziądz?

Bądźmy realistami. Zawodnicy GKM-u sprawdzili sobie w Lesznie sprzęt i moim zdaniem widać pozytywy, pomimo końcowego wyniku. Myślę, że każdy z nich ma ambicje, żeby za rok jechać w najlepszej lidze świata, a nie desperacko szukać pracy. Przecież za chwilę w Grudziądzu mecz o „ być albo nie być” z Częstochową! Pomimo spodziewanej porażki w Lesznie, uważam, że nie jest źle. Chłopcy walczyli, wygrywali sporo startów, a przecież w żużlu o to chodzi.

Reklama

Myśli pan, że to mecz ostatniej kolejki zdecyduje kto spadnie z Ekstraligi?

Tak. GKM co prawda jedzie jeszcze za chwilę do Lublina, ale trzeba twardo stąpać po ziemi. Skoro Lublin zremisował w Grudziądzu, to na swoim torze spokojnie sobie poradzi.

Krzysztof Kasprzak już się obudził, czy Janusz Ślączka powinien myśleć jeszcze o szansie dla Pawła Miesiąca?

Czytaj więcej  Charyzma z dawką szaleństwa

Nie, nie. Niech jedzie ten Kasprzak. Tyle miesięcy czekaliśmy, tyle miesięcy nie było efektów, to skoro pojawiła się jakaś nadzieja, to niech w najważniejszym meczu sezonu jedzie on. Jeśli Kasprzak będzie jechał tak jak ostatnio, to będzie z niego większy pożytek niż z Miesiąca.

Tylko zaraz. Wcześniej jest jeszcze mecz Falubaz – Unia Leszno. Jak Falubaz wygra to się utrzyma.

Niech pan nie żartuje. Unia Leszno wygra, bo ma o co jechać. Przecież oni też chcą zająć jak najwyższe miejsce po rundzie zasadniczej, żeby od razu nie trafić na Wrocław. Pewnie wygrają w Zielonej Górze.

Jest pan optymistą? GKM Grudziądza utrzyma się w Ekstralidze?

A mam inne wyjście jako grudziądzanin? Wierzę. Wierzę, że to będzie mecz sezonu z Częstochową. Chciałbym bardzo dalej chodzić na Ekstraligę, bo wiadomo, że to całkiem inne emocje i inny poziom niż w pozostałych ligach. Zupełnie inne zabawki. Powiem krótko. Wszystko jest w rękach Janusza Ślączki i zawodników GKM Grudziądz. Wierzę, że ostatni mecz z Częstochową o wszystkim zdecyduje i pokaże, że zawodnicy z Grudziądza mają charakter. Żadnych innych cudów nie widzę. Trzeba to wygrać i koniec. Ja w to wierzę. A mam inne wyjście?

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...