More
  Strona głównaAktualnościJanowski i Łaguta nie wytrzymają ciśnienia

  Janowski i Łaguta nie wytrzymają ciśnienia

  -

  – Imponuje mi luz Bartka Zmarzlika i to właśnie ta swoboda i podejście zaprowadzą go po trzeci tytuł mistrzowski. Jestem o to spokojny – mówi Władysław Komarnicki, honorowy prezes Stali Gorzów, który z zapartym tchem oglądał wczorajszy finał Speedway Grand Prix we Wrocławiu.

  To co zrobił Zmarzlik na „Olimpico” można porównać tylko z wyczynem Tomasza Golloba w Grand Prix Polski we Wrocławiu w 1995 roku. Gollob atakował na ostatnim wirażu i rzutem na taśmę wyprzedził prowadzącego Jimmi Nilsena. Zmarzlik również na ostatniej prostej wyrwał zwycięstwo, pokonując Artioma Łagutę.

  – Czułem, że jestem szybki i starałem się tylko, żeby nie wyhamować motocykla. Ostatni wiraż i ostatnia prosta, to już decydowały ułamki  sekund. Na ostatnim łuku cztery litery do tyłu i tnę na prostej. Udało się! – skomentował wygraną w finale Bartosz Zmarzlik.
  Polakowi wszyscy bili brawo. Dokonał niesamowitej rzeczy, gdyż gonił rywala i gdy wydawało się, że Łaguta nie odda prowadzenia, Zmarzlik zadał decydujący cios. Okazał się szybszy od rywala, który teoretycznie na zewnętrznej części toru powinien wycisnąć z silnika większą moc.

  Reklama

  – To było fenomenalne – bije brawo Zmarzlikowi prezes Komarnicki i
  twierdzi, że jest spokojny o trzeci z rzędu mistrzowski tytuł dla żużlowca z Gorzowa.
  Komarnicki uzasadnia swój optymizm, uważając że Maciej Janowski i Łaguta, którzy prowadzą w klasyfikacji generalnej, znajdują się pod dużą presją. To będzie im przeszkadzać w kolejnych turniejach. Zmarzlik wygrywając 3. i 4. rundę SGP we Wrocławiu zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu znajdują się Janowski i Łaguta. Ścisk w czołówce zapowiada duże emocje i wielkie ściganie na następnych turniejach.

  Reklama

  Klasyfikacja generalna SGP (po czterech rundach):
  1. Maciej Janowski – 66
  2. Artiom Łaguta – 66
  3. Bartosz Zmarzlik – 63
  4. Emil Sajfutdinow – 58
  5. Fredrik Lindgren – 50
  6. Tai Woffinden – 44
  7. Leon Madsen – 44
  8. Martin Vaculik – 34
  9. Max Fricke – 33
  10. Jason Doyle – 28
  11. Robert Lambert – 27
  12. Anders Thomsen – 24
  13. Matej Zagar – 17
  14. Oliver Bertzon – 8
  15. Krzysztof Kasprzak – 7

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...