Strona główna Aktualności Janusz Kołodziej: już ustawia się po niego kolejka

Janusz Kołodziej: już ustawia się po niego kolejka

-

Toruń, Lublin i Częstochowa zgłaszają gotowość zatrudnienia Janusza Kołodzieja. Żużlowcowi Fogo Unii Leszno z końcem października wygasa kontrakt. Zainteresowanie zawodnikiem potęguje fakt, że leszczynianie prawdopodobnie będą zmuszeni dokonać roszad w kadrze i pozbyć się któregoś ze swoich zawodników. Inne kluby upatrują w tym szansę na pozyskanie czterokrotnego indywidualnego mistrza kraju.

Reklama

W tym roku wiek juniora kończą Dominik Kubera i Szymon Szlauderbach. “Domin” jest obok Piotra Pawlickiego i Bartosza Smektały pierwszym wyborem Unii przy konstruowaniu skład z uwzględnieniem wychowanków.

Czytaj więcej  „Domin” dominator. Brawo!

Kubera na pozycji seniorskiej spowoduje, że zabraknie miejsca dla któregoś z zawodników, startujących w tym sezonie na pozycji 1-5. Słabsze wyniki Kołodzieja w ostatnich kilku występach dają do myślenia i osłabiają jego pozycję w leszczyńskiej drużynie na przyszły sezon. Tak mogłoby się wydawać, ale przecież przed nami decydująca bitwa – play off DMP. Zobaczymy jak spisze się Kołodziej.

Czy słabsze ostatnio wyniki osłabiają pozycję Janusza Kołodzieja? (fot. Magazyn Żużel)

– Chciałbym zatrzymać w Lesznie cały skład Unii – mówi prezes Piotr Rusecki z Fogo Unii Leszno w rozmowie z “Magazynem Żużel”, co kończy spekulacje o transferze Kołodzieja do innego klubu.

POLECAMY: Piotr Rusiecki: Chcę zatrzymać wszystkich…

Ale jest jeden ważny aspekt, prawdopodobnie decydujący – warunki finansowe. Co jeśli Apator lub Motor położą na stale na przykład dwa razy więcej, niż proponują leszczyńskie Byki?

Czytaj więcej  Janusz Kołodziej: "Koniec z eksperymentami"

Rusiecki zna wartość “Koldiego” i ceni go nie tylko za profesjonalizm, charakter i umiejętności. Kołodziej nie robi problemu, gdy musi startować z zewnętrznych pół startowych, doradzić koledze z zespołu i pojechać dla drużyny. Wielokrotnie udowadniał, że w ligowym meczu ważniejszy dla niego jest wynik zespołu, niż indywidualne popisy i dorobek punktowy przy jego nazwisku.

Czytaj więcej  "Koldi" i jego żużlowa rodzina

Nic się nie dzieje

Menadżer żużlowca Krzysztof Cegielski uspokaja, że nic się nie dzieje. Kiedyś doradzał Kołodziejowi starty w Lesznie i się nie zawiódł. Dużo się nie zmieniło i prawdopodobnie stabilność, plany i wyniki mogą okazać się ważniejsze od pieniędzy. Ale jak to mówią: pożyjemy, zobaczymy.

– Janusz lubi eksperymentować, sprawdzać, szukać w sprzęcie, ale jak trzeba odstawia testy bierze sprawdzony motor i wygrywa. To jest zawodnik bezkonfliktowy – chwali swojego przyjaciela Krzysztof Cegielski.

Zastanawiamy się jak miałby wyglądać skład Byków, gdyby prezes i zarząd Unii porozumieli się ze wszystkimi swoimi zawodnikami.

1.Emil Sajfutdinow

2. Dominik Kubera/Janusz Kołodziej

3. Bartosz Smektała

4. Jaimon Lidsey

5. Piotr Pawlicki

6. Damian Ratajczak (dopiero od maja 2021, gdy skończy 16 lat)

7. Kacper Pludra/Krzysztof Sadurski

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...