Strona główna Aktualności Janusz Kołodziej podpisał kontrakt

Janusz Kołodziej podpisał kontrakt

-

To wiadomość, która ucieszy chyba wszystkich kibiców Unii Leszno. Kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z klubem z Leszna na przyszły rok jest Janusz Kołodziej.

W ten sposób w układance menadżera Unii Piotra Barona pod nazwą „Unia Leszno 2021” mamy już trzy puzzle. Kołodziej jest trzecim, po Piotrze Pawlickim i Emilu Sajfutdinowie, zawodnikiem Unii z kontraktem na przyszły rok.

Janusz Kołodziej
Janusz Kołodziej to “klocek” nr w układance Piotra Barona na przyszły rok (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Dla klubu i kibiców to wiadomość z kilku względów. Po pierwsze popularny „Koldi” jest świetnym żużlowcem, czterokrotnym indywidualnym mistrzem Polski. Po drugie kojarzy się z wielkimi sukcesami klubu z ulicy Strzeleckiej. Kiedy przychodził po raz pierwszy do Leszna w 2010 roku klub zdobył złoto drużynowych mistrzostw Polski. Obecny sezon to szósty z kolei (przyszłoroczny będzie siódmym), który Janusz Kołodziej spędza w Leszna. Spośród tych sześciu trzy razy Unia zajmowała najwyższe podium DMP, w tym roku ma szansę na czwarty z rzędu.

Czytaj więcej  Janusz Kołodziej: "Koniec z eksperymentami"

Po trzecie wreszcie Janusz Kołodziej jest niezwykle lubianym zawodnikiem przez kibiców i kolegów z drużyny. Bezkonfliktowy, koleżeński i życzliwy, nie unika roli „człowieka od czarnej roboty”.

Reklama

Co ciekawe 36-latek cale swoje zawodnicze życie związał z Unią… Jest bowiem wychowankiem Unii Tarnów. I to ta Unia oraz Unia Leszno to jedyne kluby, które w swojej karierze reprezentował.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...