More
  Strona głównaAktualnościJason Crump wraca do zawodowego ścigania!

  Jason Crump wraca do zawodowego ścigania!

  -

  Jeszcze rok lub dwa lata temu to było nie do pomyślenia, a tymczasem sensacja stała się faktem! Jason Crump wraca do zawodowego ścigania na żużlu! Pojedzie w lidze angielskiej, w Ipswich.

  Australijczyk podpisał kontrakt z angielskim klubem Ipswich Witches. W zespole „Czarownic” wystąpi w podwójnej roli jeżdżącego trenera-menadżera. Wiadomo, że drużyną nadal będzie zarządzał Chris Louis. Ale Crump ma mieć znaczącą rolę w tematach sportowych.

  Chce być wzorem i liderem

  – Nie mam wielkich oczekiwań. Nie próbuję już być mistrzem świata. Moją ambicją jest utrzymanie pozycji lidera zespołu przede wszystkim pod kątem dobrej atmosfery, doświadczenia i zaangażowania. Dlatego mam nadzieję być wzorem do naśladowania i liderem dla reszty zawodników w zespole. Niezależnie od tego, czy oznacza to, że zdobywam więcej lub mniej punktów od nich. Przede wszystkim chciałbym pomóc im i drużynie w osiągnięciu dobrych wyników – zdradza plany Jason Crump za pośrednictwem klubowej witryny internetowej Ipswich.

  Australijczyk (zakończył sportowa karierę w 2012 r.) zdradził, że Louis od dawna namawiał go do współpracy i powrotu na tor.

  – Chris skontaktował się ze mną w listopadzie i zapytał, co myślę – opowiada były mistrz świata i zwraca uwagę na regulaminowe niuanse. Otóż, Crump wznawiając karierę będzie miał wysoki współczynnik – średnią meczową na poziomie powyżej 8 punktów. To może trochę skomplikować sytuację zespołu, ale Louis nie widzi w tym problemu. Tak bardzo zależało mu na sprowadzeniu Crumpa. Powrót byłego króla speedwaya na Wyspy Brytyjskie mozna uznać za sukces. Nie chodzi tylko o wymiar sportowy, bo nie wiadomo jak poradzi sobie Australijczyk, ale marketingowo zyskał nie tylko klub, ale jednocześnie cała liga angielska.

  Nie tylko Crump

  44-letni Crump ostatni raz ścigał się na ligowych torach w Anglii w 2009 roku. Był wtedy zawodnikiem Belle Vue Manchester.

  Reklama

  – Byłem w Belle Vue w zeszłym roku, żeby zobaczyć zawody. Byłem również w Wolverhampton. Ostatni raz w Ipswich byłem może trzy lub cztery lata temu – wspomina.

  Liga angielska powoli zaczyna się odradzać. Wrócił do niej Nicki Pedersen, a teraz na podobny krok zdecydował się Crump. Kto będzie następny?

  „Czarownice” z Ipswich ogłosiły skład. Oto kadra na 2020: Danny King (kapitan), Jason Crump, Nicolai Klindt, Cameron Heeps, Jake Allen, Nico Covatti, Drew Kemp.

  Klub z Ipswich już prowadzi sprzedaż stałych kart wstępu na ligowe mecze w nadchodzącym sezonie.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...