Strona główna Aktualności Jason Doyle i jego podrażnione ambicje

Jason Doyle i jego podrażnione ambicje

-

Jason Doyle nie ukrywa, że jego ambicje zostały podrażnione i najwyższy czas znowu przypomnieć o sobie. W 2017 roku spełnił swoje największe sportowe marzenie i został żużlowym mistrzem świata. Od tego czasu musiał zapomnieć o medalach, mimo że regularnie występuje w Speedway Grand Prix.

– W ciągu ostatnich kilku lat zajmowałem siódmą, a teraz szóstą pozycję na świecie. To nie są wyniki, które sprawiają mi radość, dają satysfakcję. Owszem, nadal jestem w elicie, ale stać mnie na więcej. Staram się nie prosić o stałą dziką kartę. Miałem szczęście, że w zeszłym sezonie zająłem szóste miejsce. Miałem nadzieję, że uda mi się zdobyć piąte lokatę, ale w Toruniu to po prostu nie działało – tłumaczy Jason Doyle na łamach oficjalnego serwisu internetowego Speedway Grand Prix.

Czytaj więcej  Spełnione marzenia Maxa

Australijczyk zwraca uwagę na błędy, które mu się przytrafiły. Chodzi o początek sezonu 2020. Dwa pierwsze turnieje nie poszły po jego myśli. Na początku sezonu miał już sporą stratę punktową do najlepszych zawodników.

-Owszem, nadal jestem w elicie, ale stać mnie na więcej – mówi Australijczyk (fot. Magazyn Żużel)

Jak się okazało, na zawodach we Wrocławiu korzystał z silników, które na Olimpijskim specjalnie się nie sprawdziły. Nawet w przeszłości, gdy ścigał się na wrocławskim torze nie spełniały oczekiwań. Po przeróbkach i korektach miał nadzieję, że będzie lepiej.

Czytaj więcej  Doyle tylko w ekstralidze

– Pierwsze dwa turnieje okazały się katastrofą – potwierdza Doyle i przyznaje z ręka na sercu, że zbyt wiele nowinek technicznych wprowadził do testowania. Musieli więc zweryfikować plany i wrócili do starych ustawień motocykla. – Każdy zawodnik jest inny i próba zrobienia silnika na wzór innych może się nie udać. Ryzyko.

Reklama

Gdy Doyle na finiszu ubiegłorocznej rywalizacji SGP znów poczuł moc, automatycznie zyskał pewność siebie. Dlatego z dużym optymizmem oczekuje tegorocznego sezonu. Może uda mu się powtórzyć wynik z 2017 roku, gdy świętował zdobycie tytułu mistrza świata?

Reklama

Must Read

Daniel Bewley. Następca mistrza

W cyklu Biografie zawodnikówDaniel Bewley urodził się 20 maja 1999 roku w Maryport. Bardzo szybko zaczął piąć się w hierarchii najlepszych brytyjskich juniorów. W...