Strona główna Aktualności Jason Doyle ma nowego pracodawcę! Tam jeszcze nie jeździł

Jason Doyle ma nowego pracodawcę! Tam jeszcze nie jeździł

-

Z wielką pompą witają brytyjskie władze speedwaya powrót Jasona Doyle’a do ligi angielskiej. Mistrz świata 2017 będzie zawodnikiem Ipswich Witches.

– Dla mnie ściganie na brytyjskich torach stanowi duży plus. Wracam chętnie, wybór klubu był przemyślany i to pod wieloma względami. Przede wszystkim bliskość od mojego miejsca zamieszkania. Logistyka była ważna, jeśli nie decydująca przy podejmowaniu decyzji, gdy wcześniej znałem swój plan na sezon 2022, mając obowiązki w Speedway Grand Prix, lidze polskiej i lidze szwedzkiej. Z Ipswich do domu w Anglii mam godzinę drogi. Poza tym, dobre połączenie lotnicze, gdy po czwartkowych zawodach w Ipswich będę podróżował na turniej Grand Prix, miały dla mnie znaczenie – powiedział Jason Doyle.

Czytaj więcej  Nicolai Klindt: zostanie w Ostrowie, czy pojawi się w Ekstralidze?

Doyle zna ligę angielską i jej wymagania. Sportowo nie ma obaw, że sobie nie poradzi. Ostatni raz startował w Anglii w 2019 roku, będąc zawodnikiem Swindon. Teraz zmienia otoczenie, chociaż jak się okazuje, mógł trafić na Foxall.

(fot. Magazyn Żuzel /Mariusz Cwojda) Jason Doyle będzie zawodnikiem Ipswich Witches

– Rozmawiałem z Chrisem Louisem (menadżer Ipswich) od wielu lat, ale to po prostu nigdy wcześniej jakoś nie wyszło – wspomina Doyle. – Pojechałem do Szwecji i wtedy wybuchła pandemia, więc ostatnie dwa lata spędziłem tylko w Polsce i Szwecji. Po tegorocznym sezonie podjąłem decyzję, że chcę wrócić na brytyjskie tory i Chris był pierwszy, z którym rozmawiałem i dogadaliśmy szczegóły współpracy.

Czytaj więcej  To już pewne: Jason Doyle nie będzie liderem zespołu, zastąpi go Artiom Łaguta

Louis był pierwszy, który zgłosił się do Doyle’a, ale jak się okazało, nie był jedynym menadżerem zainteresowanym usługami Australijczyka.

– Miałem kilka ofert, więc musiałem usiąść i przeanalizować zalety i wady. Najważniejsze, że lubię tor w Ipswich i w przeszłości zwykle dobrze tam jeździłem i nieźle punktowałem – analizuje Doyle.

Reklama

Doyle pamięta jak w 2019 roku jego drużyna Swindon w finale play off walczyła o złoty medal z Ipswich. Swindon zdobył wtedy mistrzostwo.

– Ipswich nie zdobyli mistrzostwa, więc to jest główny cel dla mnie i zespołu w sezonie 2022. Oczywiście pokonaliśmy Ipswich, kiedy jeździłem dla Swindon, więc teraz mam nadzieję, że razem z Ipswich powalczymy o mistrzostwo – zapowiada nowy zawodnik popularnych “Czarownic”.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...