More
  Strona głównaAktualnościJason Doyle o terminarzu: „To będzie zabójstwo”

  Jason Doyle o terminarzu: „To będzie zabójstwo”

  -

  Jeśli ligowe mecze w polskiej lidze mają być rozgrywane także w poniedziałek, to zburzą one żużlowe plany w Anglii i Szwecji. Pojawił się taki pomysł, który znajduje zwolenników i przeciwników.

  Program telewizyjny nie jest z gumy, więc posiadacz praw do transmitowania meczów TV Canal+, stara się tak poukładać plan ramowy transmisji, by zadowolić telewidzów. Najważniejsze, żeby mecze nie pokrywały się w czasie. I tu rodzi się problem. Pytanie, czy można ułożyć w weekend terminarz, by zmieścić w nim cztery spotkania ekstraligi, cztery mecze 1.ligi i jeden wybrany pojedynek 2.ligi (najlepiej byłoby wszystkie trzy). Zapewne nie uda się zadowolić wszystkich – chyba, że mecze będą organizowane również w godzinach południowych, ale tego nie chcą prezesi klubów.

  Czytaj więcej  W Gdańsku zmiany nie tylko w sztabie szkoleniowym. Gwiazdy na celowniku

  Sytuację mógłby rozładować dodatkowy jeszcze jeden dzień meczowy. I władze GKSZ i kierownictwo telewizji nie wykluczają takiego scenariusza.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Władze GKSZ i kierownictwo telewizji nie wykluczają wprowadzenia dodatkowego dnia meczowego

  – To byłby duży problem dla zawodników, startujących w polskiej lidze i w lidze angielskiej – uważa Jason Doyle, który ma podpisane kontrakty z Fogo Unią Leszno i Ipswich Witches. – Polska ekstraliga jeździ w piątek i niedzielę, więc mnie perturbacje powinny ominąć. Gorzej z zawodnikami, którzy ścigają się w 1. lidze polskiej i w Anglii. Nie wiem, co w przypadku ścigania na szwedzkich torach we wtorek. Ja rok temu pędziłem z Lublina do Szwecji, gdy z powodu deszczu przełożono nam mecz z niedzieli na poniedziałek.

  Czytaj więcej  Liga bez Hancocka. Doyle podpisał, Skórnicki Orłem

  Doyle słusznie zauważa, że większy kłopoty mogą mieć żużlowcy, startujący na zapleczu ekstraligi. Kontrakty w 1.lidze i w angielskiej Premiership podpisali w tym roku m. in. Max Fricke, Peter Kildemand, Brady Kurtz, Tobiasz Musielak, Drew Kemp, Luke Becker. Teraz czekają na decyzję, czy jeden mecz 1.ligi w Polsce będzie rozgrywany w poniedziałek.

  Reklama

  Trenerzy Adam Skórnicki (Orzeł Łódź) i Piotr Żyto (Stelmet Falubaz Zielona Góra) nie kryją zaskoczenia i przestrzegają przed kolizją terminów i konfliktem interesów. Tym bardziej, że cztery lata temu zawarto porozumienie pomiędzy żużlowymi federacjami i zarezerwowano dni na rozgrywanie ligowych meczów (Polska: piątek, sobota, niedziela, Anglia: poniedziałek, czwartek, Szwecja: wtorek, czwartek, Dania: środa). Falubaz wysłał pismo do zużlowej centrali, przedstawiając kolizję terminów na przykładzie kalendarza startów Maxa Fricke’a.

  – To będzie zabójstwo, odjechać wieczorem w poniedziałek mecz w Polsce i po nim pędzić do Szwecji. Ale wiadomo, że my zawodnicy musimy się podporządkować – twierdzi Doyle.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...