Strona główna Aktualności Jason Doyle był za drogi dla Falubazu, więc rozmawiają z...

Jason Doyle był za drogi dla Falubazu, więc rozmawiają z…

-

Falubaz Zielona Góra mógł mieć Jasona Doyle’a, ale Australijczyk podobno okazał się za drogi. W grodzie Bachusa pojawią się nowi stranieri. Trwają negocjacje.

Reklama

Doyle jeszcze miesiąc temu był do wzięcia, ale teraz jest już po słowie z Fogo Unią Leszno i do podpisania umowy pozostały szczegóły. Falubaz mógł mieć Doyle’a, gdyż był pierwszy w kolejce i jako pierwszy podjął z nim rozmowy. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że Australijczyk okazał się za drogi.

Tylko patrzeć, jak Falubaz ogłosi kadrę na 2021 r. (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Pierwszym wyborem zielonogórskiego klubu na rynku transferowym jest aktualnie Matej Zagar. Słoweniec nie zmieścił się do składu Motoru Lublin w 2021 r. Ponadto do startów w drużynie trenera Piotra Żyto kandydują Rohan Tungate i Max Fricke. Ten ostatni może okazać się wartościowym zawodnikiem. Australijczyk nie załapał się do składu Betard Sparty, gdy żółto – czerwoni sięgnęli po Artioma Łagutę.

Falubaz powoli kompletuje kadrę. Wciąż niepewna jest przyszłość Martina Vaculika. Zielonogórzanie staraja się go zatrzymać, ale sąsiad zza miedzy (Stal Gorzów) naciska. W Zielonej Górze zostają Piotr Protasiewicz (będzie to jego 19 sezon w Falubazie), Jan Kvech i Damian Pawliczak – obaj posiadają ważne umowy z klubem. Rozmowy toczą się z Patrykiem Dudkiem, ale na W69 nie wyobrażają sobie ligowego zespołu bez “Duzersa”. Dudek ma ważny kontrakt z Falubazem w 2021 roku, tylko negocjuje aneks finansowy. Wiele wskazuje, że nadal będzie reprezentował barwy macierzystego klubu. Niepewna pozostaje przyszłość Michaela Jepsena Jensena.

Zielonogórzanie zrezygnowali z kontynuowania współpracy z Antonio Lindbaecka, który już rozgląda się za nowym pracodawcą i negocjuje z klubami 1.ligi (Orzeł Łódź, ROW Rybnik, Unia Tarnów, Wybrzeże Gdańsk). Z Falubazu odchodzi Norbert Krakowiak. 21 – latek kończy wiek juniora i prawdopodobnie trafi do GKM Grudziądz lub na zaplecze ekstraligi.

Dzieje się na Wrocławskiej w Zielonej Górze. Tylko patrzeć, jak Falubaz ogłosi kadrę na 2021 r.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...