More
  Strona głównaAktualnościJeden z szesnastu, czyli który? Kubera, Lidsey, Miśkowiak, a może...

  Jeden z szesnastu, czyli który? Kubera, Lidsey, Miśkowiak, a może…

  -

  Medale czekają. Dzisiaj w Pardubicach poznamy najlepszego żużlowca do lat 21 na świecie. Wśród faworytów i kandydatów do zdobycia medali są Polacy – Dominik Kubera i Jakub Miśkowiak. Dużo apetyt na złoty medal ma rewelacyjnie jeżdżący w polskiej lidze Jaimon Lidsey.

  Reklama

  W tym roku szesnastkę zawodników, którzy wystartują w światowym championacie, wskazali działacze, gdyż pandemia uniemożliwiła rozegranie eliminacji. Najpoważniejszymi kandydatami do zdobycia złota wydają się być Kubera i Lidsey. Obaj maja znakomity sezon.

  Najpoważniejsi kandydaci do złota to chyba Jaimon Lidsey i Dominik Kubera (fot. Magazyn Żużel)

  Polak zdobył medale mistrzostw Polski w jeździe parami i indywidualnych mistrzostwach kraju juniorów. „Domin” jest kandydate do startu w „Speedway of Nation”. Wcześniej miał już okazję stanąć na podium IMŚJ. Do pełni szczęścia brakuje mistrzowskiego tytułu. Kubera i Lidsey są rówieśnikami – mają po 21 lat i w tym roku kończą ściganie w kategorii juniorów.

  Nie bez szans w walce o złoto są Miśkowiak (zastąpił kontuzjowanego Wiktora Lamparta) i jeszcze kilku innych kandydatów. Wśród nich można wymienić np. Brytyjczyka Daniela Bewleya, Olega Michaiłowa i Mads Hansen. Łotysz Michaiłow jest pod względem skuteczności drugim juniorem w 1.lidze żużlowej w naszym kraju.

  [poll id=”6″]

  Na sprawienie niespodzianki stać Czechów – Jana Kvecha i Petra Chlupaca – w myśl zasady, że gospodarzom pomagają ściany. Ciekawi jesteśmy jak zaprezentuje się świeżo upieczony mistrz świata w wyścigach na długim torze Niemiec Lukas Fienhage.

  Młodzież w walce o medale zawsze zostawia serce na torze i wierzymy, że tak będzie dzisiaj w Pardubicach. Zapowiada się ciekawe i emocjonujące ściganie. Początek finału indywudualnych mistrzostw świata juniorów o g. 17.

  Lista startowa IMŚJ – Pardubice 2020

  1. Niklas Sayrio (Finlandia)

  2. Marko Levyshyn (Ukraina)

  3. Alexander Woentin (Szwecja)

  4. Luke Becker (USA)

  5. Jan Kvech (Czechy)

  6. Mattia Lenarduzzi (Włochy)

  7. Daniel Bewley (Wielka Brytania)

  8. Steven Goret (Francja)

  9. Dominik Kubera (Polska)

  10. Petr Chlupac (Dzika karta) (Czechy)

  11. Mads Hansen (Dania)

  12. Lukas Baumann (Niemcy)

  13. Jakub Miśkowiak (Polska)

  14. Olegs Michaiłow (Łotwa)

  15. Jaimon Lidsey (Australia)

  16. Lukas Fienhage (Niemcy)

  17. Daniel Klima (Czechy)

  18. Pavel Kuchar (Czechy)

   

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...