Strona główna Aktualności Jednego mistrza świata już mają, teraz kuszą kolejnych

Jednego mistrza świata już mają, teraz kuszą kolejnych

-

W promocję żużla na świecie maja się włączyć gwiazdy tego sportu sprzed lat. Już dzisiaj wiadomo, że propozycje od firmy Discovery (właściciela praw telewizyjnych do okazywania Speedway Grand Prix) przyjął sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson. Już niedługo do Szweda mają dołączyć kolejne znane nazwiska, gwiazdy speedwaya sprzed lat.

– Będę pracował jako ambasador całej serii Speedway Grand Prix. Od kilku miesięcy pomagam w ustalaniu, jak powinny przebiegać zawody, szczegółów regulaminu i tak dalej, aby rywalizacja i zawody były dobre również dla zawodników. Mam nadzieję, że uda nam się dodać wiele rzeczy, które będą dobre zarówno dla żużlowców, jak i kibiców speedwaya – mówi o swojej nowej roli Tony Rickardsson.

Czytaj więcej  Jaimon Lidsey jest w składzie

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Tony Rickardsson będzie ambasadorem SGP

“Ricky” zapowiada, że w przyszłości nastąpią spore zmiany, zarówno jeśli chodzi o format zawodów, jak i podniesienie atrakcyjności zmagań i poziomu sportowego.

-Nieco później zostanie zaprezentowane, co się zmieni. Będzie trochę nowości, chcemy rozpropagować speedway, poszerzyć jego geografię, żeby zainteresować nim także inne kraje. jest wspaniale być zaangażowanym w taki projekt – mówi zadowolony Rickardsson.

Reklama

Szwed jest ambasadorem marki Speedway Grand Prix. Zaproszenie do udziału w promowaniu SGP dostali również inni znani zawodnicy, byli mistrzowie świata – m.in. Hans Nielsen, Jason Crump, Greg Hancock. Wszyscy jednak na co dzień są mocno zajęci. Nielsen pracuje dla duńskiej federacji żużlowej, Hancock znalazł zatrudnienie w Betard Sparcie Wrocław, natomiast Crump rok temu wznowił karierę żużlową. Dlatego nie wiadomo, czy znajdą czas na dodatkowe zajęcia przy cyklu SGP.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...