Strona główna Aktualności Jest decyzja! Wreszcie wpuszczą na stadiony...

Jest decyzja! Wreszcie wpuszczą na stadiony…

-

…ale na razie tylko dziennikarzy i fotoreporterów. Są nowe wytyczne sanitarne. Dziennikarzy i fotoreporterów może być na meczach więcej, niż dotychczas. Bardziej znaczące zmiany dotyczą zawodników i mechaników.

Ekstraliga Żużlowa spółka z o.o. od 15 kwietnia zaktualizowała regulamin sanitarny obowiązujący w PGE Ekstralidze. Zmiany dotyczą m.in. testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2 oraz liczby mediów na meczach PGE Ekstraligi.

Czytaj więcej  Oliver Berntzon mówi "Żegnajcie!"

Aktualnie kluby zobowiązane są przesłać do systemu „karta meczu EŻ” wyniki przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2 metodą RT-PCR w terminie nie później, niż 60 minut od godziny zakończenia badania zawartej w treści wyniku testu otrzymanego z laboratorium.

Zawodnicy mają obowiązek poddania się (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu zawodnika) cyklicznym, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek, testom genetycznym na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na koszt klubu, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający.

Czytaj więcej  Wszyscy dookoła się zbroją. Co na to Fogo Unia Leszno?

W przypadku uzyskania przez zawodnika kadry klubu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanego metodą RT-PCR, zawodnik może zostać skierowany na powtórne badanie. W przypadku, gdy liczba pozytywnych wyników testów dotyczących zawodników kadry danego klubu wypełnia warunki odwołania meczu z udziałem tego klubu zgodnie z obowiązującymi regulaminami rozgrywek, zawodnicy ci będą skierowani na powtórne badanie do laboratorium wskazanego przez podmiot zarządzający. Jeżeli wynik powtórnego testu będzie negatywny, zawodnik może wziąć udział w meczu.

Reklama

Zaktualizowany regulamin sanitarny dopuszcza obecność na meczach większej liczy dziennikarzy i fotoreporterów (do 10 osób przy meczach rozgrywanych bez publiczności lub 30 osób w przypadku meczów rozgrywanych z udziałem publiczności).

PS Korzystaliśmy z informacji prasowych PGE Ekstraligi

Reklama


Must Read

Nowy sternik, nowy etap, nowe rozdanie

Selekcjoner reprezentacji Polski Rafał Dobrucki w tym tygodniu sprawdzi formę najlepszych polskich żużlowców. Wiadomo, że jeden czy dwa treningi niczego nie zmienią, ale przede...

Dwaj kosmici Sparty