Strona główna Aktualności Jest regulamin na treningi i mecze kontrolne. Niestety, lekko nie będzie

Jest regulamin na treningi i mecze kontrolne. Niestety, lekko nie będzie

-

Ekstraliga Żużlowa spółka z o.o., zarządzająca PGE Ekstraligą przygotowała regulamin sanitarny, który ma obowiązywać przed startem ligi, czyli podczas treningów i meczów kontrolnych.

Nowością są zwolnienia z testów genetycznych ozdrowieńców i zaszczepionych oraz bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Odpadają osłony nosa i ust w postaci przyłbic, chust, szalików, itp. Co ważne, EŻ wydała pozwolenie na organizacje meczów sparingowych, których nie było rok temu.

Czytaj więcej  Supermecz na otwartym kanale w TV

Drużyny z ekstraligi mają obowiązek przed tegorocznymi sparingami przeprowadzić jeden test na obecność koronawirusa dla zawodników, mechaników i osób funkcyjnych. Muszą go wykonać metodą RT-PCR na 48 godzin przed pierwszym spotkaniem sparingowym. Kolejne testy genetyczne zaplanowano dwa dni przed inauguracją ligi. Badania mają odbywać się cyklicznie – przed każdą kolejką i po każdym powrocie zawodnika, mechanika, osoby funkcyjnej z zagranicznego wyjazdu. Ekstraliga zwolniła z testów osoby zaszczepione i posiadające dokument, który potwierdzi posiadanie przeciwciał w organizmie.

Zabroniono używania przyłbic i wszelkich innych środków ochrony poza maseczkami (fot. Magazyn Żużel)

Oto szczegóły, które powinien posiadać zawodnik, mechanik, osoba ze sztabu szkoleniowego i osoba funkcyjna.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video

1) zaświadczenia o wykonanym szczepieniu jednokrotną lub dwukrotną dawką szczepionki, zgodnie z zaleceniami producenta, dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej,

2) wyniku wykonanego testu na obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Test powinien być wykonany w terminie 7-14 dni po podaniu drugiej dawki (dla szczepionek dwudawkowych) lub minimum 14 dni (dla szczepionek jednodawkowych).

Reklama

Ważna rzecz, która została wprowadzona – nie ma żadnej dowolności dotyczącej zasłaniania nosa i ust. Zabroniono używania przyłbic i wszelkich innych środków ochrony poza maseczkami. Zaleca się noszenie maseczek spełniające normy zabezpieczenia FFP2/N95 lub FFP3/N99. Muszą też być nałożone prawidłowo, szczelnie zasłaniając usta i nos.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...