Strona główna Aktualności Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie? Trudno w to uwierzyć!

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie? Trudno w to uwierzyć!

-

Organizatorzy zawodów żużlowych, w tym meczów ligowych, zaczynają wywieszać białą flagę. Może zdarzyć się, że w weekend nie będzie żużlowych emocji.

W poniedziałek odwołano pierwszoligowe derby Wielkopolski w Ostrowie Wlkp. W środę złożyli broń organizatorzy zawodów Nice Cup. W czwartek w Gnieźnie również wywiesili białą flagę i nie odbył się mecz czerwono – czarnych z łódzkim Orłem. Już wiadomo, że nie odbędą się dwa spotkania ekstraligi – w Lesznie i Częstochowie (przełożona na 24 kwietnia). Spotkanie w Grudziądzu miejscowego GKM z Moje Bermudy Stalą Gorzów otrzymało status meczu podwyższonego ryzyka i czekamy na decyzję, co dalej?

Czytaj więcej  Dużych pieniędzy nie zarobił, ale i tak mu się opłaciło

Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Deszcz i zimno torpedują żużlowe plany również w eWinner 1.lidze. ROW Rybnik i Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. szukają nowego terminu.

Nic tylko patrzeć w niebo i błagać o dobrą pogodę (fot. Magazyn Żużel)

Jeśli do tego dołożymy poślizg w 2.lidze z powodu pandemii mamy pełen obraz zamieszania spowodowany nieprzychylna aurą i Covidem. Niepokojące wieści napływają z Wittstock. Drugoligowe “Wilki” martwią się, że sytuacja w Niemczech i obostrzenia mogą spowodować, że drużyna w ogóle nie przystąpi do rywalizacji. Jak się okazuje, problemy dotykają nie tylko ligowych rozgrywek. Organizatorzy Speedway Grand Prix zaczęli odwoływać turnieje. Zawody we włoskim Terenzano i niemieckim Teterow w tym roku się nie odbędą. Trzecia runda SGP ma odbyć się 7 czerwca w Pradze. Gospodarz turnieju na razie nie podjął decyzji. Na początku maja ogłosi, czy turniej się odbędzie czy jednak zostanie odwołany. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w Czechach.

Reklama

Problemy mają też organizatorzy Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC). Odwołano wszystkie cztery rundy eliminacyjne – w Debreczynie, Pocking, Pilznie i Równem. Pod znakiem zapytania stanął również turniej SEC Challenge w słoweńskim Krsko. Jeśli zawody zostaną odwołane, to organizatorzy, wzorem ubiegłego roku, sami ustalą stawkę uczestników finałów.

Inauguracja ligi szwedzkiej Bauhaus-Ligan została przesunięta o miesiąc. Rywalizacja o ligowe punkty w Szwecji ma wystartować w czerwcu.

Z ostatniej chwili: sobotnie mecze w eWinner 1. lidze: Aforti Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz Cellfast Wilki Krosno – Orzeł Łódź też odwołane.

Reklama


Must Read

Bartosz Zmarzlik ma godnego rywala w walce o mistrzostwo świata

Bartosz Zmarzlik w tym sezonie prezentuje niesamowitą formę. W ciągu czterech spotkań przegrał tylko dwa wyścigi. Wydaje się, że jest murowanym faworytem do obrony...

Dwaj kosmici Sparty