Strona główna Ekstraliga Juniorzy Unii Leszno pojadą bez presji

Juniorzy Unii Leszno pojadą bez presji

-

Po odejściu Dominika Kubery z grona juniorów Unia Leszno straci w tej formacji siłę rażenia. Wyniki młodych zawodników jednak wcale nie muszą być słabe, bo pojadą oni bez presji. To na barkach seniorów ma spoczywać wynik zespołu.

Unia Leszno w sezonie 2021 będzie miała do dyspozycji bardzo mocną formację seniorską. Każdy z piątki zawodników: Emil Sajfutdinow, Jason Doyle, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Jaimon Lidsey jest w stanie zdobywać ponad 10 punktów w meczu. Założenie klubu z Leszna jest takie, aby punkty seniorów wystarczyły do wygrywania spotkań. Swoje cenne punkty mogą jednak także dorzucić młodzieżowcy. Wielu obserwatorów dostrzega w nich wielki potencjał.

Krzysztof Sadurski (z prawej) jest jednym z kandydatów, który ma zastąpić Dominika Kuberę (fot. Magazyn Żużel)

Juniorzy mistrzów Polski potrzebują trochę czasu, aby dobrze zapoznać się z realiami PGE Ekstraligi. Dotychczas z czwórki młodych zawodników, tylko Kacper Pludra miał okazję jeździć w Ekstralidze i w dodatku był to tylko jeden wyścig.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video– Na pewno nie można oczekiwać od tych chłopaków, że będą zdobywać sporo punktów w pierwszym sezonie jazdy w Ekstralidze. W tych zawodnikach widzę jednak olbrzymi potencjał, który pokazał chociażby Kacper Pludra podczas meczu finałowego z Gorzowem. Chłopacy będą mogli w spokoju się rozwijać i nabierać doświadczenia, bo nie będzie na nich ciążyła wielka presja. Unia będzie miała do dyspozycji bardzo mocną piątkę seniorów, która powinna ciągnąć wynik zespołu – powiedział Damian Baliński, zawodnik Kolejarza Rawicz i zarazem legenda Unii Leszno.

Czytaj więcej  Falubaz zaplanował maraton

Właśnie brak presji ma sprawić, że młodzieżowcy Unii będą mieli łatwiej. W innych drużynach juniorzy nie mają takiego komfortu. Mimo że formacja młodzieżowa mistrzów Polski na papierze nie wygląda na bardzo mocną, to dzięki jeździe bez presji może ona zaskoczyć wszystkich. Być może sztab szkoleniowy Unii nie będzie musiał tęsknić za Dominikiem Kuberą.

Reklama

-Nie ma co ukrywać, że formacja juniorska Unii Leszno będzie osłabiona, ale takie jest życie, że przychodzą zmiany i nowe pokolenie. Kacper Pludra już zdążył pokazać swój potencjał, dużo mówi się także o olbrzymim talencie Damiana Ratajczaka. Do tego dochodzą Krzysztof Sadurski i Hubert Ścibak. Myślę, że Unia ma na tyle solidnych juniorów, że ze spokojem mogą oni nawiązać walkę z młodzieżowcami innych drużyn – powiedział ekspert żużlowy Wojciech Dankiewicz.

 

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie